Rynek nieruchomości

Na co zwracać uwagę wynajmując lokal?

Skandynawia we wnętrzu
Author: Pracownia Anny Koszeli
Source: Pracownia Anny Koszeli
Jeśli mamy w planie wynajęcie powierzchni biurowej lub też innego lokalu, należy pamiętać o kilku bardzo ważnych sprawach. Przede wszystkim należy bardzo dokładnie zapoznać się ze stanem technicznym obiektu, a także sprawdzić, w jakim stanie są wszystkie pomieszczenia. Oczywiście nie mniejsze znaczenie ma najczęściej kwestia finansowa.

Co mieć na uwadze nabywając lokum z rynku pierwotnego?

kamienice w Krakowie
Author: Alberto Cabello
Source: http://www.flickr.com
Zakupienie mieszkania jest dla kategorycznej większości osób istotnym wydatkiem oraz jedną z najważniejszych decyzji w życiu, więc nie należy się dziwić, że każdy stara się możliwie jak najbardziej dokładnie przemyśleć wszystkie za i przeciw. Ogromnym zainteresowaniem charakteryzują się zazwyczaj nowe mieszkania od dewelopera, jakie pozwalają na urządzenie ich zgodnie z indywidualnymi wymaganiami. Obecnie na rynku funkcjonuje bardzo duża liczba deweloperów, prowadzone są liczne inwestycje, tym samym z pewnością każda osoba będzie mogła znaleźć ofertę, jaka spełni jej oczekiwania.

Jak targować się z deweloperem przy kupnie mieszkania?

nowe mieszkanie
Source: flickr.com
Zakup nowego mieszkania od dewelopera na pewno wiąże się z dużymi nakładami skarbowymi. Naturalnie możemy znaleźć zarówno tańsze, jak też droższe mieszkania, jednak nie ulega wątpliwości, że na kupno własnego M4 musimy mieć multum pieniędzy. Jednak przy kupieniu możemy spróbować negocjować cenę. Niektórzy deweloperzy są bardziej elastyczni, inni mniej, chociaż zawsze należałoby spróbować negocjacji.

W jakiej sytuacji można przemyśleć zakup M-3 na własność? W jaki sposób przygotować się do przeglądania ofert?

wrocławski
Author: Maciek Lulko
Source: http://www.flickr.com
Kiedy przychodzi pora aby zadecydować sprawę dzierżawy mieszkania, należy zadać sobie garść pytań, które uproszczą podjęcie słusznej decyzji. Po zakończeniu edukacji, gdy mamy stabilne zatrudnienie i chcemy wynieść z domu rodzinnego, zjawia się kwestia czy kupić, czy zdecydować się na dzierżawę.

Zalet zamieszkania pod Wrocławiem jest dużo

Osiedle bloków
Author: krss.
Source: http://www.flickr.com
W zestawieniu najlepszych miejsc do życia bez wątpienia mieści się Wrocław i najbliższe okolice. Z jakich przyczyn to właśnie akurat aglomeracja wrocławska jest fajnym miejscem? Oczywiście to nie eden, nadal mówimy o RP, niezamożnym kraju, ale tak czy siak można powiedzieć, że wrocławianie powinni czuć dużą dumę z własnego regionu.

Co trzeba mieć w pamięci o Poznaniu? Czym odróżnia się to miasto?

przytulne wnętrze
Author: Jeremy Levine
Source: http://www.flickr.com
Poznań to jedno z bardziej znanych miast w naszym kraju, obok Krakowa, Warszawy, Wrocławia czy Gdańska. Z czego słynie?

„Tanie kawalerki Poznań”, „pokoje do wynajęcia Poznań” to na pewno najczęściej wpisywane frazy w wyszukiwarkę internetową. Poznań to bowiem bez wątpienia miasto studenckie. Na jakie ceny można liczyć po wpisaniu frazy „tanie kawalerki Poznań” czy „mieszkania do wynajęcia”?

Pages