Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Zadbaj o bezpieczeństwo informacji oraz systemu informatycznego swojej firmy regularnie przeprowadzając audyty

Każdy kto prowadzi własną działalność, niezależnie od jej rozmiarów, chciałby, aby firmowe dane były w odpowiedni sposób chronione. W dzisiejszych czasach coraz częściej można spotkać się z atakami hakerów na firmy i próby wykradzenia poufnych danych. Aby temu zapobiec powinniśmy wykonywać audyt bezpieczeństwa.

Audyt bezpieczeństwa informatycznego to sprawdzanie systemu firmy pod kątem bezpieczeństwa i utrzymania poufności posiadanych danych. Pracownicy firmy, którzy wykonują takie zadania działają w taki sposób jak osoby próbujące włamać się do systemu informatycznego firmy. Kontrolowany atak hakerski pozwala na określenie słabych stron systemu prowadzonej firmy, dzięki temu
system bezpieczeństwa
Author: Vancouver Film School
Source: http://www.flickr.com
możemy potem odpowiednio zapobiec atakom wprowadzając konkretne ulepszenia. Każda z firm na pewno posiada dane, które są poufne bądź przeznaczone tylko i wyłącznie dla wybranych pracowników. Z tego powodu właśnie niezwykle istotne jest przeprowadzanie takich audytów co pewien czas, aby sprawdzić czy nas system bezpieczeństwa wciąż działa bez zarzutów (zobacz tutaj ).W obszar audytu wchodzi też badanie zachowania osób pracujących w firmie.

Jeśli ten wpis Cię zainteresował, to śmiało kliknij tutaj i sprawdź, co przeczytasz w najnowszym linku (https://firetms.com/pl/blog/planowanie-ladunkow-i-zlecen-dla-floty-pojazdow/). On też okaże się warty uwagi.

Członkowie firmy mogą być narażeni na próbę otrzymania od nich poufnych danych przedsiębiorstwa. Bardzo ważne jest, aby potrafili się oni w odpowiedni sposób zachowywać w tego typu sytuacjach i by bardzo dobrze wiedzieli, które informacje powinny zostać w firmie. Audyt bezpieczeństwa informatycznego w naszej firmie sumowany jest w postaci raportu. Znajdują się w nim obserwacje oraz porady w jaki sposób można poprawić bezpieczeństwo systemu w prowadzonej firmie. Jeśli chcemy znaleźć firmę, która może wykonać tego rodzaju zlecenie warto poszukać jej w sieci. Niezwykle ważne jest jednak, by miała ona dobre rekomendacje (co należy zrobić? ). Nie można pozwolić na to, żeby niepożądane osoby w trakcie wykonywania audytu zaatakowały nasz system oraz wykorzystały uzyskane informacje.

Bezpieczeństwo informatyczne w firmie jest bardzo ważne z kilku względów.

Inne, również bardzo ciekawe szczegółowe opracowanie (http://www.pischool.pl/podstrona/20/) tego zagadnienia znajdziesz tu. Zobacz koniecznie a z pewnością nie będziesz żałować!

Często wykonywany audyt bezpieczeństwa informatycznego w posiadanej przez nas firmie, zagwarantuje poufność posiadanych informacji i zapewni prywatność naszym klientom, gdyż większość danych które posiadamy dotyczy właśnie ich.