Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Zabiegaj o konsumenta - Zbudowanie trwałej relacji z klientem

Utrzymywanie udanej relacji z klientem to dla firmy długi i trudny proces. Mechanizmy, które przedsiębiorstwa stosują do zintensyfikowania sprzedaży, w dłuższej perspektywie nie zapewniłyby im wymiernych skutków. Strategicznym celem jest stworzenie trwałych i odpornych na rynkowe wyskoki relacji klient-firma.


lojalność
Author: Morten Liebach
Source: http://www.flickr.com
Do tego celu przedsiębiorstwa czynnie wdrażają w swe działania programy lojalnościowe. Fachowcy od marketingu wdrażają „w życie” firmy szereg rozwiązań mających ożywiać i utrwalić relację ze stałym klientem. Drobiazgowa analiza środowiska, sondowanie i pytanie o rzeczywiste potrzeby klientów oraz wszelkie niedociągnięcia służą temu, by firma dalej mogła czerpać zyski i zaspakajać potrzeby klientów.

Plany motywacyjne są mieszanką chwytów doraźnie marketingowych (reklama, viral marketing, promocja) z czynnościami komunikacyjnymi. Te ostatnie bazują na zarządzaniu, ale wykorzystują przy tym dwukierunkową komunikację. Przy chwilowej wsparcie sprzedaży panuje zaś przekaz w jedną stronę – łap okazję! chwytaj to! jedyna taka okazja! itp. Kwestia komunikacji wymaga więcej poświęcenia - nie tylko pieniędzy, ale i czasu, zdrowia.


Na same efekty trzeba czekać równie długo. Postawienie na specjalistyczne kursy z certyfikatem – a jest ich mnóstwo w sieci – może zwrócić się dopiero po miesiącach czy latach. Największym z błędów „motywacyjnych” inwestorów jest oczekiwanie natychmiastowych zysków i uznania klientów za zdobytych. To drugie buduje się latami i nie kończy się na
lojalność
Author: Robert S. Donovan
Source: http://www.flickr.com
jednej kampanii lojalnościowej. Dużo zależy od motywowania się wewnątrz – spuszczenie z tonu na początku drogi albo przy kolejnych niepowodzeniach nie pozwoli wyciągnąć wniosków, a kondycja firmy pozostanie taka sama jak nie słabsza.

Motywacyjne programy wiążą się z pragmatycznym wizjonerstwem. Szef firmy, rozpoczynającej strategiczny program motywacyjny, musi zdawać sobie sprawę jak długo i jakie środki program będzie obejmował. Cała kadra, nieważne czy sklepu, czy ochroniarskiej itp.

Jeśli masz ochotę poznać więcej, to przejrzyj istotne informacje. Są one na następnej stronie, którą ulokowaliśmy pod tym linkiem.

dostaje swoiste instrukcje.
Sukcesu nie zbuduje się na złudnym przekonaniu pracowników, że ich usługi, towary są dobre, a ty musisz je polecać i chwalić. Sukces firmy na polu zewnętrznym jest pochodną sukcesywnych relacji wewnętrznych.