Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Wyeliminowany przelot! Należy ci się zadośćuczynienie! Sprawdź jak je dostać i walcz o swoje!

W przewozie powietrznym, tak jak w każdym pozostałym zdarzają się przeróżne sytuacje, które są zależne od wielu elementów. Najczęściej zdarza się wycofany lot z powodu złych warunków pogodowych.


podróż samolotem
Author: Prayitno / Thank you for visiting ! (3 millions )
Source: http://www.flickr.com
Są to nadzwyczajne przypadki w związku z którymi nie mamy możliwości do żadnych roszczeń w stosunku do przewoźnika.

Szczegółowe informacje na opracowany w tym artykule są Ci potrzebne? Bez stresu. Kliknij w podany link i wszystkie inne wątki tu (https://adwokatjurendt.pl/prawo-pracy/) wyszukasz. Namawiamy!

Do tych sytuacji należy także zaniechanie lotu i zawiadomienie o tym pasażera na dwa tygodnie przed organizowanym lotem, bądź oferta opcjonalnego lotu na takiej samej trasie w zbliżonym terminie. Nawet w nadzwyczajnych okolicznościach, w razie potrzeby linie lotnicze są zobowiązane do udzielenia pomocy podczas oczekiwania na nowy lot.
Odwołany lot zmusza przewoźnika do darmowego wyżywienia, dwie rozmowy telefoniczne, zakwaterowanie w hotelu razem z transportem między lotniskiem a lokalizacją kwatery. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat sprawdź na Skylegal Odszkodowania
Pomoc udzielana jest w zależności od czasu oczekiwania na opóźniony, lub alternatywny lot, przy czym prawo do pobytu w hotelu przysługuje wyłącznie w wypadku niezbędności wyczekiwania na ten lot przez jedną, albo więcej nocy.
W przypadku, kiedy został odwołany lot, zadośćuczynienie jest realne w sytuacji odmowy przyjęcia na pokład samolotu. W takim wypadku linie lotnicze winny zorganizować wyjazd do miejsca docelowego porównywalnym opcjonalnym środkiem przewozu, albo oddać wartości biletu oraz, w stosownych sytuacjach, umożliwić bezpłatny transport powrotny.
W przypadku dużego spóźnienia o najmniej 5 godzin istnieje również prawo domagać się zwrotu pieniędzy, ale jeżeli pasażer przymnie zwrot, wtedy linie lotnicze nie są zobowiązane już zapewniać dalszej pomocy ani aranżować dalszej podróży.


pokład samolotu
Author: Matt Popovich
Source: http://www.flickr.com
Ponadto, jeżeli dotarcie na miejsce nastąpi z ponad 3-godzinnym opóźnieniem, należy się odszkodowanie w wysokości 250–600 euro w zależności od odcinka trasy.
Wypłata odszkodowania winna nastąpić w formie walutowej. Za pisemną akceptacją pasażera, może wystąpić w formie vouchera, bądź usług. W wypadku kiedy jest odwołany lot, odszkodowanie zależne jest od długości trasy. Jest to wnikliwie określone w stosownych zarządzeniach.