Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób zadbać o zdrowe powietrze w domu?

Powietrze w domu wywiera olbrzymi wpływ na nasze zdrowie. Kto śpi w zadymionej sypialni jak też korzysta z chemicznych odświeżaczy, musi się liczyć z tym, że wszelakie szkodliwe substancje osiądą w jego organizmie.


Dojrzały człowiek każdego dnia wykonuje 22 tysiące oddechów, absorbując od 15-20 tys.
smog warszawa
Author: Rita Caro
Source: http://www.ritacaro.pl


l powietrza. Z każdym tchnieniem inhalujemy od 40 do 75 tys. cząsteczek pyłu. Jeden gram kurzu obejmuje 700 mln różnych cząstek, jakie mogą stanowić gigantyczne zagrożenie dla zdrowia. Takowym kłopotem może być smog Warszawa nie jest tutaj odosobniona. Maleńkie włoski rosnące w nozdrzach zatrzymują największe cząsteczki z skażonego powietrza. Pozbędziemy się ich, czyszcząc starannie nos. Jeżeli się przedostaną dalej, trafią do krtani, skąd mogą być wyeliminowane razem ze śliną. Jeszcze z oskrzeli mogą być wyrzucone w sposób naturalny. Lecz najdrobniejsze cząsteczki wchodzą aż do płuc. Kurz, jaki w nich osiada, jest powodem wielu chorób, a czasem wręcz śmierci.


Zdrowe powietrze w pomieszczeniu kuchennym. Tutaj czyste powietrze zapewni nam należyty wyciąg. Opłaca się go podłączyć, ażeby rzadziej malować ściany, zastępować szafki jak też zmywać tłusty pył. Wyciąg o wielkiej mocy uchroni nas także przed wędrówką kuchennych woni po domu. Najprostszym sposobem uzyskania czystego, a więc zdrowego powietrza jest wietrzenie domu - przynajmniej przez 15 minut parę razy na dzień. Wymówką nie może być deszcz ani mróz (szczególnie iż niska temperatura zabija wszędobylskie roztocza).
Zwolnić z owego obowiązku można jedynie uczuleniowców w czasie kwitnienia czy pylenia roślinek, na jakie są uczuleni. Jaki nawilżacz powietrza dla niemowląt? Odpowiedź znajdziemy w internecie.