Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób wizualnie uczynić większym wnętrze? Co będzie dobrym wyborem?

Wiele ludzi skarży się na za małe pomieszczenia w mieszkaniu. Najczęściej nie mamy możliwości zwiększyć tego metrażu, natomiast trzeba być świadomym, że można go wizualnie powiększyć.


Fachowiec


Jak to możliwe? Czy rezultaty będą dobre?


Należy zdawać sobie sprawę z tego, iż dobrze urządzone pomieszczenia zdają się większe. Mimo iż metraż właściwie nie uległ zmianie, to znacznie milej przebywa się każdemu w takim otoczeniu. Wydaje nam się, iż mamy jakby większą przestrzeń, co w sposób pozytywny wpływa na nasze samopoczucie. Nie od dzisiaj wiemy, że bardziej jasne barwy powiększają i potrafią rozświetlić pokoje, podczas kiedy ciemniejsze optycznie je pomniejszają, a do tego wpływają dosyć depresyjnie na użytkowników. Natomiast trzeba mieć świadomość, iż oprócz odpowiednich kolorów możemy też zastosować jeszcze umywalki zintegrowane z blatem cristalstone inne przydatne rozwiązania.


świece
Author: Klimatop
Source: www.klimatop.pl


Fototapeta optyczne powiększenie pozwoli uzyskać ciekawy efekt wizualny, który spowoduje, iż konkretne miejsce wyda nam się po prostu większe. Wszystko to za sprawą zmienionej perspektywy, jaką można osiągnąć na przykład przy pomocy obrazów mających głębię oraz zdających się nie kończyć zaraz przed nami. Jest to na przykład ciągnący się korytarz, czy też ścieżka biegnąca się w przód, która w pewien sposób może oszukać nasze oczy.


Kolejnym interesującym przykładem może być użycie luster, jakie także mogą pomóc zmienić perspektywę w pokoju.
Dzięki nim uzyskamy wrażenie, że leżące naprzeciwko ściany są jakby bardziej od siebie oddalone. A do tego lustra spełniają też rolę praktyczną. Warto się nad takim wyborem zastanowić.