Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób sprawić by urząd administracji publicznej prawidłowo funkcjonował

Często utyskujemy na funkcjonowanie urzędów i urzędników. Naszym sądem funkcjonują za wolno albo niekompetentnie. Wszystkie te wrażenia zwykle są subiektywne. Załatwiając coś w powiecie lub w gminie często już na początku jesteśmy poddenerwowani, stąd łatwiej jest nam wzbudzić w sobie pejoratywne emocje. Czasem zwyczajnie czujemy obawę w obliczu władzy - zwłaszcza łatwo o takowe uczucia w przypadku ludzi starszych, często zagubionych w dość nieprzystępnym gmachu

administration
Author: Guillaume Speurt
Source: http://www.flickr.com
Wszystkie te uczucia i wiele innych mogą wypaczyć nasz obraz rzeczywistości. Pierwszy z brzegu przykład; załatwiając w gminie zaświadczenie o wpisie do ewidencji uprawnionych do głosowania jakiś czas spędziłem w kolejce ze starszymi damami które to z jednej strony były zestresowane tym iż muszą uzyskać pewien papier, zaś z drugiej strony były trochę zagubione. Oceniły one pracę pań urzędniczek jako złą, mimo że nie było rzeczowego powodu do podobnych ocen.

Zaintrygował Cię nasz tekst? Jeżeli tak, to bez wahania przekonaj się, co znajdziesz w ofercie (platek-wspolnicy.pl/), która odnosi się do podobnej problematyki.

Emocje zakłóciły ich percepcję. Kwadrans oczekiwania w kolejce naprawdę nie jest powodem do lamentów. Jak więc powinna wyglądać dobra ocena funkcjonowania administracji publicznej? Na pewno powinna być obiektywna oraz pozbawiona emocji. Dobrze więc żeby ocena funkcjonowania administracji publicznej przeprowadzona była przez organizacje pozarządowe niepodległe ocenie danej instytucji, wiadomo bowiem iż nie można być sędzią we własnej sprawie. Jednostka taka do zrealizowania oceny powinna odnaleźć właściwe narzędzia. Jednym z podstawowych może być tzw. audyt, zatem procedura polegająca na zadaniu uplanowanych wcześniej standardowych pytań tyczących się badanej sfery albo też ogólnych. Pytania muszą mieć formę anonimowej ankiety zaś poddawani jej pracownicy powinni być pewni że nie spotkają ich kłopotliwe skutki za udzielenie prawdziwych, jednak negatywnych odpowiedzi. Analiza formularzy powinna pomóc w ulepszaniu działania urzędu. Więcej: tutaj Obecnie dąży się także do wprowadzenia w krajowych urzędach również rodzaju wewnętrznych procedur gdzie jednym z elementów byłaby ocena funkcjonowania administracji publicznej. Procedura ta jest wypracowana w oparciu o dyrektywy Unii Europejskiej oraz jest składnikiem zarządzania jakością w urzędach administracji publicznej.