Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób ozdobić przedmiot przy użyciu kawałków papieru?

Dziś jest wiele metod upiększania różnorodnych przedmiotów. Jedną z metod jest ozdabianie produktów wykonanych metalu lub plastiku poprzez naklejanie na nich wzorów z papieru.


Metoda ta to decoupage.


Należy pamiętać o kolejności wykonywania czynności. Najpierw pokrywa się lakierem kolejne warstwy papieru tak, żeby papier wtopił się w dekorowaną powierzchnię oraz utworzył wspólną całość. Po przyklejeniu papierkowe kształty powinny prezentować się tak, jakby były nadrukowane lub namalowane na obiekcie. Jest to niezwykle prosta technika na ozdobienie prawie wszystkich płaszczyzn. Niezwykle łatwo można by się jej nauczyć. Na początku pracy powinnaś wybrać przedmiot, który chciałabyś udekorować. Należy także wybrać suroWCe, których użyjemy do udekorowania przedmiotu.

Zaintrygował Cię niniejszy materiał? Jeżeli tak, to szybko zobacz ponadto szczegóły w źródle (https://espserwis.pl/sprzedaz-i-montaz-mebli-chlodniczych/), odnajdziesz tam dodatkowe informacje.

Można użyć tektury czy papieru pakowego lub gazet. Im materiał okaże się cieńszy tym łatwiej będzie działać na nim.


modele
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
Do dekorowania można użyć całych kawałków papieru lub można go porwać na drobniejsze. Tutaj mogłabyś wykonać wszystko, aby uzyskać najbardziej ciekawe kształty. Można by także użyć nożyka. Obiekt, jaki zamierzamy oklejać powinien być czysty i suchy. Jeśli trzeba, można przedmiot umyć albo wytrzeć go papierem ściernym. Pomalowanie obiektu powinno odbyć się przed naklejeniem wzoru. Wybór kleju zależy od powierzchni, do której będziesz przyklejać własny wzór. Istnieje specjalny klej do decoupage, lub można zakupić klej uniwersalny. Przy pomocy pędzelka najpierw nałożyć trzeba cienką warstwę kleju na wybrany przedmiot i na uprzednio przygotowane kawałki papieru. Klej należy nakładać równo. Potem kawałeczki papieru należy naklejać jeden po drugim. Trzeba robić to powoli, żeby kawałki nie były pofalowane.


Za każdym razem należy docisnąć części papieru. Jeżeli będzie parę warstw, należy pamiętać o tym, żeby klej z poprzedniej warstwy całkowicie wysechł. Kiedy nałoży się już wszystkie warstwy, należy pozostawić obiekt do wyschnięcia.