Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Udekoruj ściany w domu

Dekorowanie ścian w pomieszczeniach to zwyczaj, który znany jest praktycznie od najdawniejszych czasów. Dekoracje te mogą być różnych rozmiarów i z rozmaitych tworzyw. Mogą także pełnić funkcje jedynie dekoracyjne albo praktyczne. Rola praktyczna będzie polegała na zasłonięciu zniszczonego czy w inny sposób źle wyglądającego miejsca na ścianie. Tradycyjnymi dekoracjami ścian, które nadal występują w wielu domach, są obrazy. Są więc obrazy malarzy klasycznych i ich reprodukcje, a także produkowane na skalę masową malowidła przedstawiające rośliny czy krajobrazy.
Obrazy
Source: http://pixabay.com
Niektóre osoby wykonują również fotografie swojej rodziny i ozdabiają nimi ściany. Przy aktualnym stanie technologii wykonalne jest wywołanie właściwie każdej fotografii w dowolnym formacie. Do wyboru są też rozmaite typy papieru, matowego i błyszczącego. Do rozwiązań o charakterze nowoczesnym należą również takie elementy jak ścienne fototapety.

Stosowanie tapet Jednym z powszechnych typów dekoracji ściennych są również tapety. Przyklejanie tapet nie jest zadaniem trudnym i każdy raczej sobie z tym poradzi. Wybór produktów tego typu jest bardzo szeroki, tapety (polecam tapeta dekoracyjna dekorianhome) można oglądać w każdym punkcie z produktami do wystroju pomieszczeń. Aktualnie jednak często rezygnuje się z tapet. Jest tak dlatego że tapety zazwyczaj nie pasują już do wnętrz w nowoczesnym stylu i czasami kojarzą się ze złym gustem. Z drugiej strony jednak w pomieszczeniach o wystroju w dawnym stylu tapety bywają bardzo dobrym wyborem, szczególnie te o motywach kwiatowych.
Fototapeta - kontynenty
Source: http://demur.pl/inspiracje
W wielu mieszkaniach można jeszcze zobaczyć tapety, szczególnie w pokojach dzieci, w których najbardziej sprawdzają się tapety z motywami zwierząt czy postaci z bajek.

Fototapety Stosunkowo niedawno wprowadzonym rozwiązaniem jest wykorzystywanie fototapet. Są to zdjęcia wydrukowane w bardzo dużym rozmiarze, dzięki którym można ozdobić całą ścianę w pomieszczeniu. Na fototapetach może się znaleźć właściwie wszystko, od krajobrazów i widoków wielkich miast aż po auta. Oprócz tego jest możliwość otrzymania gotowego produktu z dostarczoną przez klienta fotografią. Elementy tego rodzaju często widuje się w pomieszczeniach stylizowanych na nowoczesne, a także w różnego rodzaju restauracjach czy barach. Interesującym rozwiązaniem może być też użycie fototapet w 3D.