Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Udekorowanie małego przedpokoju – co w pierwszej kolejności należy mieć na uwadze?

Przedpokoje to pomieszczenia w domach oraz mieszkaniach, jakie czasami są traktowane faktycznie po macoszemu. Tymczasem umiejętnie urządzone mogą stać się bardzo komfortowym miejscem. Niestety, udekorowanie przedpokoju to problematyczne wyzwanie. Czemu? Głównie przez wzgląd na fakt, że w Polsce często mieszkania są niewielkie, a w związku z tym, korytarze to ciasne klitki.
szafka
Author: Maciej Łebkowski
Source: http://www.flickr.com
O czym w takim razie trzeba koniecznie pamiętać? W każdym przedpokoju przydadzą się szafki na buty ikea. Są dosyć niewielkie i przede wszystkim – cienkie, dzięki czemu zmieszczą się również w małych pomieszczeniach. Szafki na buty pozwalają uporządkować obuwie, szczególnie jeśli w mieszkaniu mieszka kilka osób. Na dodatek, przedpokój musi zostać również uzupełniony w szafę, przykładowo na sezonową odzież.W nowym budownictwie w mieszkaniach z reguły znajduje się odpowiednie miejsce na szafę wnękową, co daje szansę na zaoszczędzenie faktycznie sporej ilości miejsca. Szafa może być wykonana na specjalne zamówienie, w takim przypadku klient ma wpływ na wybór odpowiedniego materiału bądź kolorystyki. W korytarzu przyda się dodatkowo źródło światła. Dobrze jest zdecydować się na dekoracyjne abażury, jako że mogą one dać dosyć interesujący efekt. W małym przedpokoju nie ma się wielu możliwości dekoracyjnych, w związku z tym abażur to strzał w dziesiątkę.

Czy masz chęć przestudiować uzupełniające teksty na opisywany tu temat? Kliknij zatem ten link i zobacz więcej porad w treści (https://www.wioleks.pl/sklep/komplety-wypoczynkowe/z-funkcja-spania/) o zbliżonej tematyce.

Więcej na temat: jak urządzić przedpokój.

Ponadto, urządzenie korytarza musi pasować do salonu, zwłaszcza jeżeli jest to pokój dzienny z aneksem kuchennym. Chociażby, narzuty na fotele czy sofy mogą mieć taki sam kolor jak ściany w korytarzu bądź szafki na buty. Asortyment mebli i produktów tekstylnych jest obecnie na tyle różnorodny, że można bez problemu odszukać najbardziej odpowiednie dla siebie rozwiązanie.


buty
Author: mururoa
Source: http://www.flickr.com
O czym jeszcze trzeba pamiętać urządzając niewielki korytarz w mieszkaniu? W pierwszej kolejności o jasnym kolorze ścian. Ciemne barwy niestety umieją optycznie zmniejszyć pomieszczenie, co jest niepożądanym rezultatem. Poza tym, zdecydowanie należy zatroszczyć się o porządek oraz ograniczenie wszystkich zbędnych przedmiotów. Porządek to priorytet, ponieważ w takim przypadku korytarz (zobacz oświetlenie sufitowe do przedpokoju) będzie wydawał się zdecydowanie większy. Tu więcej propozycji: