Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Toaleta na poddaszu. Projekty umywalni, praktyczne porady

Umywalnia na mansardzie musi być wygodna. Niestety bywa, iż gotowe projekty umywalni nie spełniają oczekiwań. Naprowadzamy co zrobić, żeby jedyny w swoim rodzaju klimat, jaki ma każda umywalnia na poddaszu, nie był jej wyłącznym pozytywem. Zobacz, jak urządzić przestrzeń mansardy, by zaaranżować modną jak też funkcjonalną toaletę.
Mansarda jest to część domu na ogół przeznaczona na alkowy. Na łazienki zostaje już wówczas mało miejsca. Jakkolwiek umywalnię na mansardzie trudniej urządzić aniżeli alkowę. W sypialni miejsce do spania można korzystnie postawić chociażby po kilku próbach. Z kolei, raz ustawioną ceramikę łazienkową albo kabinę prysznicową trudno przestawić. Pochyłości są dużym utrudnieniem w projektowaniu toalety, dlatego należyte projekty łazienek są warte oddania im większej uwagi. Oglądając projekt domku, trudno zorientować się, czy łazienka na poddaszu będzie komfortowa, a jej urządzenie nie sprawi problemu.
łazienka
Author: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe
Source: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe


Łazienka na poddaszu ogromnie często przysparza wiele kłopotów przy wykańczaniu. Niemniej jednakże fabrykanci ceramiki łazienkowej wyszli nabywcom na przeciw i proponują wiele udogodnień, które możemy wykorzystać w łazience na poddaszu. Mamy między innymi możliwość zamówienia pod indywidualny wymiar ścianek do kabiny prysznicowej, dzięki temu ulokowanie jej nawet pod dużym skosem nie jest kłopotem; obniżone stelaże podtynkowe do WC oraz bidetów - ledwo 80 cm wysokości - co umożliwia nam ich montaż przy niskich ściankach itd. Mansarda, to też pole do popisu dla projektantów wnętrz.

Jeżeli masz ochotę uzyskać uzupełniające informacje na omawiany wątek, to przejrzyj serwis (http://www.extra.pl/kawalerki-szczecin.html), która takie dane zawiera. Zapewne będą ciekawe.

Projekty umywalni na mansardzie są nadzwyczaj dobrze przemyślana. Tam każdy wolny fragment przestrzeni pod pochyłościami jest wykorzystany na praktyczne wnęki, półeczki, skrytki, komody łazienkowe bądź siedzenia. Łazienka na poddaszu, mimo iż trudniejsza do urządzenia, przy zachowaniu wszelkich wytycznych tyczących się ergonomii jak też wygody używania, nie musi w niczym ustępować standardowym wnętrzom toalet.
Górna krawędź umywalki umieszczony będzie na wys.

Zainteresował Cię ten tekst? Wejdź więc do kolejnego zagadnienia i czytaj całość tutaj (https://pddsa.com.pl/) dużo o interesujących Cię sprawach.

85 cm od poziomu posadzki. Aczkolwiek ścianka takiej wysokości starczy, żeby wisiała przy niej umywalka, wygodniej jest jednak, gdy jest nieco wyższa. Dopiero jednak ściana wielkości 190 cm pozwala na zawieszenie nad umywalką lustra. Umieszczając umywalkę w toalecie na poddaszu, rezygnujemy zatem z przeglądania się w czasie mycia. Przed umywalką niezbędna jest powierzchnia wielkości 2 m. Nad samą krawędzią umywalki może być trochę niżej, bo korzystając z niej, nachylamy się. Niezbędne będą także baterie zlewozmywakowe.