Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Technologia LED

Przemyśliwując istotny element w domu i ogrodzie, jakim jest oświetlenie, warto zastanowić się nad wyborem lamp świecących na diodach led. To technologia z lat 60., ale do masowego użytku weszła pod koniec lat dziewięćdziesiątych. W tym niedługim tekście uświadomię wam, iż ta naprawdę praktyczna technologia musi na stałe znaleźć się w waszym domu.

Lampa
Author: Swadilfari
Source: http://www.flickr.com
Niezależnie, czy chodzi o lampy sufitowe, lampy wiszące, lampy ogrodowe i łazienkowe, diody led mają mnóstwo mocnych stron. Po pierwsze, cechuje je niski pobór energii elektrycznej, który zwraca większy ich koszt od zwykłych żarówek - sprawdź ofertę na LEDextra. Jest to spowodowane małym napięciem potrzebnym do ich pracy, sporym współczynnikiem sprawności i znikomymi stratami prądu . Po drugie, skłonić do wyboru diod mogą niewielkie rozmiary. No i po trzecie, lampy LED tworzą wyjątkowo dużo jasności. Nie powinno się zwracać uwagi na sporą cenę, ponieważ nowoczesna technologia okazuje się z pewnością warta każdych pieniędzy, a dodatkowo cena zrekompensuje się dość szybko. Przekonamy się o tym, dostając pierwsze rachunki z elektrowni.Interesujący jest fakt, że diody led to nie jedynie lampy . Kilka lat wstecz na wystawach w sklepach ze sprzętem komputerowym zagościły wyświetlacze wykorzystujące tę technologię.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to tutaj też znajduje się świeża treść (https://www.soremo.pl/kosmetyki-missha), która z pewnością będzie Ci odpowiadać.

Identycznie jak w kwestii oświetlenia w domu, tu również diody dadzą znaczące oszczędności w rachunkach za prąd. Ponadto jakość paneli LED okazuje się większa niż tradycyjnych LCD. Oferują one często doskonalszą jasność i szerszą gamę kolorów. Jeszcze niedawno tego typu monitory kosztowały dużo więcej w porównaniu do swych mniej nowoczesnych odpowiedników, aktualnie ta tendencja się zmienia. Dobry sprzęt można znaleźć już od pięciuset złotych, praktycznie w dowolnym sklepie komputerowym.