Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Tania budowa - już na etapie wyboru projektu

W natłoku paręnastu tysięcy dostępnych na polskim rynku projektów typowych, trudno jest zdecydować o najlepszym wyjściu architektonicznym zapewniającym jednocześnie atrakcyjny wygląd, ergonomiczność a dodatkowo jeszcze energooszczędność.


Dla większości inwestorów decydujących się na budowę domku, fundamentem jest ograniczanie sumptów budowy. Każdy w dzisiejszych czasach próbuje zbudować trwały dom przy jak najniższych kosztach. Jest to rzecz normalna w dzisiejszych czasach. Niestety planując budowę nie pamiętamy o tym na początku drogi, a więc przy doborze projektu gotowego, bądź przy realizacji indywidualnego projektu. Zachwycają nas ładne wizualizacje budynków, jakie pod względem kosztów inwestycji nie są tanie w wykonaniu.

Jak sądzisz? Czy ten temat jest ciekawy? Jeżeli tak, to kliknij w odsyłacz oraz zbadaj praktyczne informacje (http://www.invado.pl/drzwi-wewnetrzne/drzwi-wewnetrzne-szklane) - pochłoną Cię kompletnie.

Przy wyborze projektu ważniejszy będzie jego układ funkcjonalny wewnątrz niż zewnętrzny widok. Fasadę zewnętrzną za każdym razem można sobie urozmaicić nadzwyczaj prostymi i niedrogimi podejściami. Ponadto, dopiero na końcu możesz dostosować ją do otoczenia. Układ oraz rozmiary pomieszczeń wewnętrznych odmienić jest o wiele trudniej i wiąże się to z niepożądanymi przemianami konstrukcyjnymi. Obejrzyj projekty bez garażu jeśli nie masz pojazdu.
projekty domów bez garażu
Author: Jake Bell
Source: http://www.flickr.com


Obrys domku winien być kompaktowy o jak najbardziej harmonijnych kształtach, dla przykładu czworokąt czy prostokąt. Wszelki gzyms, uskok czy wykusz w znaczący sposób podraża koszty budowy. W miejsce wykusza z 3 okienkami wstawmy jedno, jednakże większe okno. Zobacz też


Nieregularny układ obiektu przełoży się też na nierównomierne wykorzystanie obiegającego w domu ciepła, które w przeciwieństwie do kompaktowego kształtu obiektu krąży po kątach oraz zakamarkach budynku o nieregularnych układach. W efekcie może to nam podwyższyć zapotrzebowanie domku na ciepło. Ostatnio modne są projekty domów z poddaszem.