Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Tablice Oriented Strand Board oraz tablice meblowe - jednym słowem jakie to jest, ku czemu się to wykorzystuje?

Nie masz rozeznania czym obłożyć krzywe mury? weź płyt meblowych!
pokój
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
deski wykończeniowe są w tych czasach bardzo znane, zwłaszcza tak zwana płyta OSB (z angielskiego: Oriented Strand Board), która jest zazwyczaj kilka warstw (zwykle występuje w trzech warstwach), stworzona z drewnopochodnego surowca (wiórów z sosny), często stosowana jako substytut sklejki. Sklejana różnymi kalofoniami esencjonalnymi nadaje się wspaniale do budowlanki.

Jest także opcja jednowarstwowa, którą stosuje do powłoki na środku sklejki. Dykty OSB podporządkowują się podziałom, w zależności od finalizacji. Ich znaczniki i do czego są stworzone to: OSB/1 - użycie ogólne w suchych warunkach; OSB/2 - płyty przenośne, suche uwarunkowania; OSB/3 - deski przenośne, uwarunkowania wilgotne; i OSB/4 - o zdolności przenoszenia obciążeń w uwarunkowaniach mokrych.płyty meblowe
Author: Bernd Wiebus
Source: http://www.flickr.com
Poza płytami Oriented Strand Board, istnieją także płyty meblowe na wymiar, których powstało wiele rodzajów, między innymi: laminowana (wykorzystywana do aranżacji wnętrz), pilśniowa, akrylowa, wiórkowa, i HDF i MDF (która ma dodatkowo cieńsze alternatywy o symbolach B1 i MR).

Teraz jedną z najbardziej znanych jednak jest High Gloss (z tzw wysokim połyskiem), która jest używana do scenografii kina, telenowel albo transmisji. Istnieje również płyta laminowana niezapalna (z angielskiego: Stop Fire), którą stosuje się w końcowych szlifach takich budynków jak: motele, szpitale, przedszkola, kina, spożywczaki itp. Deski meblowe cechują się także szeroką0 barwą, która zaspokoi każde gusta. Więcej: