Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Praca nie ma zbytniego sensu jeśli jest mało efektywna. Każdy zarządzający firmą musi zabiegać o jak największą efektywność

Praca zawsze przynosi coś nowego. Zawsze bowiem występują pewne rozbieżności w podejściu do tego tematu. Wiele zależy od miejsca w którym się pracuje, od osób, które piastują dane stanowisko. Najwięcej zaś zależy od tego, kto ponosi największą odpowiedzialność za firmę– szefa, dyrektora czy wspólników. To właśnie ci ludzie decydują, jak wygląda efektywność pracy.


praca przy laptopie
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Wykroczenia poza te ustalenia może skończyć się źle dla całej organizacji. Tylko najlepsze firmy zaś starają się działać najlepiej właśnie w tej dziedzinie. Efektywność czasu pracy to podstawa profesjonalizmu. Na czym polega mechanizm działania tego zjawiska? Wskaźniki, które są za to odpowiedzialne są tworzone obliczając różnicę czasów pracy wykonanej i sumy czasów, jakie są osiągalne na wykonywanie danych prac. O czasie normatywnym mówimy wtedy, gdy planujemy, nie wiem, ile dokładnie wyniesie czas wykonania pracy, ale możemy to dość dokładnie zaplanować.

Jeśli pragniesz rozszerzyć swoją wiedzę z powyższy temat, to zachęcam do mojej strony. Wystarczy nacisnąć na moje hiperłącze i już.Czas dostępny zaś, to czas faktyczny, czyli taki, który dokładnie >>> istotnie tutaj www.domymax.pl określa czas wykonania pracy. Po zsumowaniu czasów normatywnych czyli planowanych, określimy dokładnie przedział czasu, który trzeba przeznaczyć by wykonać dane zadanie, a później podzielimy to przez czas dostępny, możemy otrzymać efektywny czas pracy. To zdecydowanie skuteczniejsze niż badanie wskaźników ilościowych produktywności, gdyż umożliwia obiektywne obliczenie efektywności wykonanej pracy.

Taki sposób pozwala na lepsze rozliczenie czasu pracy. Jednocześnie, ten wskaźnik nie powinien zastępować wskaźnika ilościowego produktywności. Powinien on być funkcjonalnym dopełnieniem, który usprawnia pracę.

To niezwykle istotne, żeby każda firma mogła jak najbardziej zbliżyć się do tego ideału, gdyż czas można różnie interpretować, a nie zawsze wpływa to dobrze na proces pracy. Z jednej strony mamy więc zarządzających firmą, dla których czas to kluczowy obok efektywności, wskaźnik, jak przebiega praca.


Zdjęcie w technice rybie oko
Author: Fernando L
Source: http://www.flickr.com
Druga strona to pracownicyktórzy również bardzo cenią czas,ponieważ zależy im na uczciwym rozliczeniu ich pracy. Czasami jednak jest to niemożliwe, co może być przyczyną licznych frustracji i nieporozumień. To na pewno nie sprzyja na dobrą pracowniczą atmosferę.