Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Porządki w mieszkaniu powinny być robione systematycznie

W naszym mieszkaniu już na początku Wielkiego Tygodnia rozpoczynamy wielki szał wielkanocno – wiosennego sprzątania. Najpierw mama wybiera się na spore zakupy do pobliskiej drogerii.

Okno PPP preSelec
Author: Dobre Domy - Flak & Abramowicz
Source: Dobre Domy - Flak & Abramowicz
Zazwyczaj ja jadę z mamą. Taszczymy ogromne toboły napełnione produktami takimi jak: płyny do naczyń i zmywarek, środki do prania dywanów, najlepsze płyny do szyb, płyny do czyszczenia paneli, preparaty do czyszczenia kuchni i łazienki.

Każdy w rodzinie świetnie zna swój zakres obowiązków: tato porządkuje strych i garaż, mamusia zazwyczaj sprząta kuchnię i łazienkę, mój starszy brat Arek bierze się za porządki ogrodowe. Natomiast młodszy mój brat o dźwięcznym imieniu Xawery szaleje ze ścierką po korytarzu, czyści poręcz schodów a nawet bierze się za pielęgnacja butów! Najwięcej chyba roboty ma nasza mamusia z umyciem dużej ilości okien w naszym domu. Płyny do szyb używa litrami.Najtrudniej dostępne są okna dachowe. Tato pożycza mamie drabinkę. Mamcia zużywa też duże ilości preparatów do czyszczenia kuchni i łazienki. Nigdy indziej w roku aż tak dokładnie nasza kuchnia i obydwie łazienki nie bywają czyszczone! W płytkach na ścianie możemy się poprzeglądać jak gdyby w zwierciadle!

Lubię ten nader świeży zapach i wygląd naszego domu. Wygląda teraz jak nowiusieńki chociaż ma już prawie wiek. Tak, te same okna, okiennice, te same schody i posadzki sprzątała kiedyś moja najmilsza babcia. Babcia Jadzia siedzi w tej chwili na balkonie w wiklinowym fotelu, podziwia zapach i biel dopiero co wieszanych firanek i opowiada nam jak wcześniej musiała poradzić sobie bez tych wszystkich płynów do naczyń i zmywarek, płynów do szyb, preparatów do czyszczenia kuchni i łazienki i innych wspomagających nas dzisiaj środków używanych do podczas porządków.

Wspomina dziadka, który kiedyś przynosił jej drabinę, gdy to ona czyściła okna w tym domu. Niestety, nie ma już go tutaj z nami od roku. Szczęście, że ona jaszcze nam ostała. Spędzimy razem kolejne święta. My odświeżamy domek a ona przypomni nam jego historię. Święta Wielkanocne to najpiękniejsze święta w roku!