Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Patelnie żeliwne to nabytek ,którego się nie pożałuje

Ilekroć podziwiamy projekty duńskiej designerki, Pernille Vea, stałej współpracownicy marki MENU, tylekroć ujmuje nas jej niezwykły, projektancki instynkt. Vea potrafi okiełznać każdą materię, nawet tę najtwardszą i zdawałoby się, najbardziej oporną. Kotlety można smażyć na tradycyjnych patelniach, lub wykorzystać do tego celu patelnie z powłoką nieprzywierającą na smakprostoty.pl. Patelnie kuchenne należą do jednych z najmocniej zróżnicowanych sprzętów kuchennych. Wytwórcy specjalizują się w produktach, które zmodyfikowane trafiają na półki sklepowe przyprawiając o zawrót głowy nabywców. Bo na którą się skusić? Można postawić na patelnie ceramiczne o nadzwyczaj gładkiej powierzchni.

Nie potrzebują one dużej ilości tłuszczu do smażenia, a nawet i bez niego można je użytkować. Mają też i tę zaletę, że nie przywierają do nich smażone produkty. Jednakże oprócz tego, że patelnie ceramiczne są niepomiernie użyteczne, są także trochę wymagające w utrzymaniu. Ze względu na swoją delikatną strukturę nie można ich myć w zmywarkach, ani też czyścić drapiącymi czyścikami. Odpowiednie użytkowanie tego rodzaju patelni będzie skutkować tym, że posłuży ona długo i będzie ozdobą kuchni jej użytkowników. Świeczniki-fajeczki, których dwie odsłony proponuje duńska marka MENU (pomysł na dekorację tarasu), są, co jest tak znamienne dla projektów Vea, nadzwyczaj proste, ale i zmysłowe.

Można osadzić w nich, wedle woli, tradycyjną, wysoką świecę, bądź niewielki tealight. Patelnie żeliwne mają szeroki wachlarz atutów nie do przecenienia. Przede wszystkim można je użytkować na wszystkich typach kuchenek. Nawet nad paleniskiem da się ich używać. Są też bardzo odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Nie tak prosto je zadrapać, toteż stosowane do nich łopatki czy widelce do przygotowywania posiłków, nie muszą być wyjątkowo delikatne.

Patelnie z żeliwa znakomicie przewodzą ciepło, które rozlewa się po całej powierzchni patelni stopniowo. Nie wystudzają się też momentalnie po zdjęcie ich z palnika, co daje możliwość zatrzymania jeszcze przez jakiś czas temperatury znajdujących się na nich potraw (kliknij po więcej informacji: http://smakprostoty.pl/finezyjna-kuchnia/patelnie-nieprzywierajace-patelnie-non-stick). Pernille Vea podpowiada, że świecznik można umieścić w szparze w drewnianym tarasie, można zabrać je na pomost, umieścić wszędzie tam, gdzie podłoże jest z jednej strony miękkie, z drugiej stabilne na tyle, by zachować w pionie żeliwny świecznik. Warto też przypomnieć niewątpliwą zaletę patelni żeliwnych, jaką jest ich uroda. Jest to dość znaczący walor, szczególnie przy tzw. kuchniach otwartych, gdzie wnętrze kuchenne jest wystawione na widok gości.

Aby patelnia z żeliwa stanowiła ozdobę kuchni, trzeba o nią w należyty sposób zadbać. Jak wiadomo żeliwo nie lubi wody. Najlepiej więc oczyszczać patelnie przy użyciu tylko lekko wilgotnych ściereczek, a później trzeba je solidnie natłuścić. Ten sposób konserwacji praktykowany od wielu lat dla zabezpieczania patelni żeliwnych daje im w zasadzie nieśmiertelność. Kuchnia zaś zyskuje niezwykle cenny walor estetyczny. Optymalnie pielęgnowana patelnia może stać na półce lub wisieć na ścianie. Jej pierwotne piękno nie wymaga dodatkowych wyjaśnień.