Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Ozdoby na okna, które budują otoczkę świąt – które kupować, by stworzyć prawdziwy nastrój?

Specjalnie na czas świąt niewyróżniające się na co dzień szyby w oknach stają się kolorowe dzięki ozdobom świątecznym. Stroiki i ozdoby wiszące mają pokazać, że również my szykujemy się na święta. Ozdoby na oknach przybierają spore rozmiary, jak choćby przez świecące wieloma kolorami kombinacje świetlne.

Ozdoby zrobione ręcznie
Author: Roberto Verzo
Source: http://www.flickr.com
Zdobienia tak zagęszczone, włączane nawet na pół nocy oznaczają też zwiększone zużycie prądu. Jeśli już lubimy tworzyć wyjątkowe wrażenie i nie szkoda nam na opłaty to stworzymy inspirującą w swoim rodzaju kompozycję świąteczną. Na tle tysięcy innych okien to nasze „ubrane” okno będzie w wyjątkowy sposób przyciągać uwagę przechodniów.

Oczywiście nie znaczy to, że nie można zdobić skromniej, zachowując przy tym wrażenie piękna. Zawieszka do okna czy na choinkę, dobrane do koloru pomieszczenia także urozmaicą ten szklany element - doczytaj na . Filcowe choinki, czerwono-białe mikołaje, misie i święcące gwiazdy oglądane z oddali jedynie wzmacniają w nas poczucie zbliżających się świąt. Sklepy ze świątecznymi upominkami, jak i duże markety są w tym czasie pełne ozdobnego ekwipunku, zwłaszcza tego docelowo przeznaczonego na okna, firanki i choinki. W takie zawieszki zaopatrzymy się również przez portale zakupowe. Za kilka złotych możemy zakupić całe komplety ozdób, stroiki na szyby i światełka, które będą służyły nam przez lata.

Dekoracje świąteczne, ozdoby w stylu nowoczesnym
Author: home&you
Source: home&you
Jeśli jednak zwyczajnie nie przepadamy za uzewnętrznianiem świątecznego klimatu na szybach, ozdoby wiszące możemy zawiesić na choinkach. Przepasane łańcuchami, bogate w bombki staną się jeszcze bardziej piękne, gdy zawisną na nich dodatkowe zdobienia. Gdy do tworzonego klimatu dodamy kolędy i mini-szopkę postawioną na parapecie tuż przy szybie będziemy mogli stwierdzić, że święta niemal wchodzą do naszego domu przez okno. Motyw z gwiazdkowymi prezentami wcale nie wydaje się wzięty znikąd.Możliwości zdobień mamy więc wiele, a ich wybór, czy doprecyzowanie ozdób i zawieszek, które umieścimy na szybach zależy od naszego nastawienia - czytaj dalej. Pamiętajmy, że są to tylko „ozdoby”, a więc gadżety, które dopełniają magii świąt - podobnie jak prezenty pod choinką. Najważniejsza pozostaje rzecz jasna modlitwa i rodzinne przeżycie okresu z nowonarodzonych Chrystusem.