Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Osuszacze powietrza metodą na pozbycie się wilgoci w mieszkania

Za wysoki poziom wilgotności powietrza może doprowadzić do namnożenia się szkodliwych bakterii oraz powstania pleśni i grzyba. Powodów wilgotnego powietrza jest dużo, nawet suszona we wnętrzu odzież może w znaczny sposób zwiększyć wilgotność. Może się to stać przyczyną poważnych problemów zdrowotnych, w szczególności u osób cierpiących na choroby układu oddechowego.

osuszacz powietrza
Author: Klimatop
Source: www.klimatop.pl
Takie powietrze może także wywoływać zakłócenia w funkcjonowaniu urządzeń elektrycznych, korozję części z metalu w sprzęcie domowym czy uszkodzenie kosztownych, drewnianych elementów umeblowania lub [dezynfekcja sklepów] kosztownych instrumentów muzycznych. Aby takim sytuacjom zapobiec wykorzystuje się przyrządy zwane osuszaczami powietrza (jeśli chcesz wiedzieć więcej kliknij tutaj: dobre osuszacze powietrza).

Nieskomplikowane i skuteczne przyrządy
Higrometr, czyli przyrząd określający stopień wilgotności powietrza jest najważniejszą częścią urządzenia. Stopień wilgotności jest oznaczany procentowo, za najlepsze warunki uznawana jest wilgotność w okolicach 50%. Kiedy ta granica jest przekroczona, urządzenie uruchomi osuszacz. Takie urządzenie najpierw przepuszcza powietrze przez filtr usuwający kurz i nieczystości. Samo osuszanie stanowi proces dwuetapowy: najpierw powietrze jest schładzane a potem ogrzewane. W każdym z tych procesów woda obecna w powietrzu ulega skropleniu i przedostaje się do pojemnika na wodę. Drugim kluczowym elementem każdego osuszacza jest higrostat. Wykorzystywany jest do utrzymywania stałego, potrzebnego poziomu wilgotności powietrza. Bez niego osuszacz powietrza mógłby w zbyt dużym stopniu osuszyć powietrze, co również jest efektem szkodliwym.

Dlaczego dobrze jest mieć osuszacz
Podstawową zaletą tych urządzeń jest ich korzystna cena. Nawet bardziej zaawansowane urządzenia nie kosztują ponad 1000 złotych. Jest to suma niezbyt duża w porównaniu z kosztami pozbywania się grzyba ze ściany czy naprawy sprzętów domowych. Pozbywanie się grzyba może się wiązać z usuwaniem całego tynku ze ścian, co jest długotrwałe i kosztowne.

Właściwa wilgotność powietrza to jednak nie tylko dłuższa żywotność mebli i przyrządów, to w pierwszej kolejności lepsze samopoczucie. Udowodniono, że sporo chorób także wynika z utrzymania nieodpowiedniej wilgotności w pomieszczeniach – choroby płuc, reumatyzm czy migrena.