Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Opóźniony lot, odszkodowanie lotnicze

W Polsce przywykliśmy do tego, że pociąg może się spóźnić i zdarza się, że nawet dwie czy trzy godziny i jakoś niewiele osób kwapi się do tego, żeby PKP dało pasażerom jakieś odszkodowanie. Ale, kiedy mówimy o opóźniony locie, to często wiele osób chce odszkodowań.

Pasażerowie chcą zadośćuczynienia w zamian za swój zmarnowany czas. Każdy opóźniony lot to straty liczone w bardzo dużych sumach. Z tego powodu przewoźnicy robią wszystko, by każdy element dobrze funkcjonował i nie było opóźnień. Jeżeli opóźnienie nie wynika z tego, że przewoźnik coś zawalił, a powodem opóźnień są warunki pogodowe, to nie uda nam się otrzymać odszkodowania, za opóźniony lot. Bo jak wiemy, że najważniejsze jest bezpieczeństwo pasażerów jak również bezpieczeństwo załogi. Nikt nie zaryzykuje życia, bo by lot mógł się odbyć muszą być określone warunki pogodowe. Tak, więc gdy lot opóźnia się albo jest odwołany i przełożony na inną datę, to otrzymujemy informacje związane z przyczyną takiej sytuacji - .Odszkodowanie za lot
Samolot
Author: Angelo DeSantis
Source: http://www.flickr.com
Są pasażerowie, którzy nie wiedzą wielu rzeczy i to nieważne czy chodzi o pasażera pociągu czy mowa o pasażerach z samolotu. Jednak zanim zaczniemy podróż dobrze, choć odrobinę zapoznać się z istniejącymi normami w danym środku komunikacji. Gdy będziemy brali pod uwagę samolot, to trzeba brać pod uwagę, że na lotnisku musimy zjawić się z odpowiednim wyprzedzeniem inaczej można mieć problem by dostać się do samolotu (dowiedz się więcej). Zdarza się, że lot jest przełożony ze względu na warunki pogodowe i wtedy bywa, że musimy czekać parę godzin na lotnisku, a zdarza się, że musimy zjawić się na lotnisku kolejnego dnia.
W tego typu sytuacji odszkodowanie lotnicze nie są wypłacane, bo przewoźnik nie ma wpływu na pogodę. Ale, jeśli to z winy przewoźnika lot został przełożony, to niedoszli pasażerowie powinni dostać po określonym czasie, czekania w hali odlotów, coś do picia i jedzenia, a zdarza się, że i muszą być im zapewnione miejsca w hotelu do snu.

Ale, kiedy w związku ze spóźnieniem lotniczym straciliśmy jakiś intratny kontrakt, wtedy często zgłaszamy się o odszkodowanie lotnicze, bo posiadamy prawo starać się o tego typu świadczenie. Wszystko jest rozpatrywane i w zależności o rozpatrzenia dostajemy pieniądze albo bywa, że voucher na loty daną linią na jakiejś trasie.