Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

O czym nie zapominać zakładając trawnik? Co jest najważniejsze? jakiego rodzaju czynności trzeba podjąć?

Założenie trawnika to bardzo konieczny etap w każdym z ogrodów. Od tego, jak zostanie to przeprowadzone zależne jest bardzo dużo, przede wszystkim to, czy trawa będzie odpowiednio rosła i będzie wyglądać estetycznie.
O jakich sprawach trzeba w tej kwestii paMiętać, jaka powinna być kolejność prac? Co w momencie, jak sobie z określonym zadaniem nie dajemy rady lub nie mamy na niego czasu?


Najlepszy okres na założenie trawnika to kwiecień i maj, ale oczywiście nie chodzi jedynie o takie coś, by posiać trawę, a następnie regularnie ją podlewać. O idealnym trawniku trzeba już myśleć przed sianiem, bo teren powinien być idealnie przygotowany. Początkowo należy sprawdzić glebę. Dobrze pamiętać, iż najlepsza nawierzchnia to dobrze przepuszczalna gleba piaszczysto-gliniasta o grubości 20-30 cm.


Pod nią zaś powinno znajdować się właściwie przepuszczalne podglebie. Na takim terenie trzeba poczynić odpowiednie prace, wyczyścić go z kamieni, roślin i liści, a jednocześnie ewentualnych śmieci.

Intryguje Cię tematyka poruszana w tym artykule? Poznaj poza tym także inne zbliżone posty - po prostu wejdź tutaj projekt ogrodu.

W następnym kroku należy przekopać ziemię, najlepiej na wysokość szpadla, idealnie odwracając. Jeszcze przed zasianiem warto zasilić glebę nawozem do trawników.


zakładanie trawników wrocław
Author: Röben Polska Sp. z o.o.
Source: Röben Polska Sp. z o.o.


projektowanie
Author: Greber


Po tym można wysiać nasiona, najkorzystniej to zrobić podczas bezwietrznej, ciepłej, wilgotnej pogody.
Te wszystkie etapy można oczywiście wykonać samodzielnie, ale jak planujemy mieć pewność, że będzie to odpowiednio wykonane, to powinniśmy skorzystać z usług profesjonalistów, a jeśli zakładanie trawników Wrocław to najbardziej odpowiednie miejsce, aby znaleźć właśnie tego typu firmę, która się tym zajmuje.