Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Oświetlenie sklepu odzieżowego jest niezmiernie istotnym szczegółem

Przychodząc do sklepu odzieżowego widzimy rozstawione na półkach i regałach wspaniale złożone ciuchy. Bluzki na stojakach mienią się w oczach, każda w innym kolorze lub z odmiennym nadrukiem, a obok spódnic ułożonych na regałach nie da się przejść obojętnie. Żeby przykuć atencję klientów wyjątkowo ważne jest oświetlenie. To ono ma nas ośmielać do przekroczenia progu tegoż właśnie miejsca a także do tego, abyśmy z chęcią wstąpili tam po raz następny.


sklep odzieżowy
Klient przychodząc do sklepu odzieżowego widzi odzież i dodatki wyeksponowane na półkach. Na pierwszy rzut oka można nie zauważyć, ale po przypatrzeniu powinno się dostrzec, iż to właśnie dobre oświetlenie sklepu odzieżowego sprawia, iż mamy ochotę tam przebywać i wracać. Odgrywa ono niezmiernie ważną rolę w prowadzeniu go. Ludzie przebywający w mrocznych pomieszczeniach w mgnieniu oka czują się znużeni i wyczerpani, nie czują zapału do pracy oraz szybko się męczą, co ma wpływ zarówno na klientów jak i pracowników. W sklepie powinno być jasno, klarownie, blask powinien emanować zewsząd, nawet z okolic przymierzalni, właśnie po to, aby czuć się w nim dobrze. Niebagatelne znaczenie ma atmosfera i nastrój, jaki możemy utworzyć przez stosowanie różnego rodzaju lamp i kinkietów.


Mogą one być dobrane odpowiednio do stylu sklepu, także utworzyć niebanalny wygląd. Wielu producentów wyposaża swoje lokale w kule dyskotekowe dla stworzenia przyjemnego klimatu, ale stosować można także lampy zwieszane, wpuszczane lub nabudowane. Oświetlenie sklepu odzieżowego powinno być dobrane adekwatnie do układu pomieszczenia, z uwzględnieniem kącików czy też skosów w ścianach, tak aby każde miejsce było widoczne a towar wyeksponowany - . Aby dobrze pokazać
odzież
towar stosuje się w większości wypadków oprawy szynowe na źródła wyładowcze "metalohalogeny". Przy wyborze żarówek pamiętajmy o tych z wysokim współczynnikiem oddawania barw i wysokiej skuteczności świetlnej przy niewielkim zużyciu energii elektrycznej, aby zadbać dodatkowo o możliwie małe koszty energii elektrycznej. Asortyment w marketach czy hurtowniach jest ogromny, więc dekorator wnętrza nie powinien mieć trudności z wyborem lamp.

Światło eksponuje produkt i powoduje, że jest on bardziej dostrzegalny. Może także stworzyć w pomieszczeniu odpowiedni klimat, który spowoduje, że nie tylko chętnie wejdziemy do sklepu raz, ale będziemy tam przychodzić często i nabywać ubrania.