Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Montujemy oświetlenie

W trakcie urządzania domu kluczowy jest właściwy wybór oświetlenia. Przy zamawianiu lamp warto brać pod uwagę przeznaczenie pokoju. I tak w pomieszczeniu, w którym najczęściej pracujesz, prawidłowym nabytkiem są lampy dające mocne światło, dzięki któremu zawsze będziesz maksymalnie skupiony na swoich zajęciach. W pomieszczeniach do spania zaś kwestia prezentuje się odwrotnie – tam prawidłowym rozwiązaniem są lampy zapewniające światło przytłumione, tworzące atmosferę przytulności.
żyrandol w dużym pokoju
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com
Kuchnia wymaga klasycznych rozwiązań, więc dobrym pomysłem są lampy wiszące w kuchni. W tym pomieszczeniu najbardziej potrzebne jest jasne światło, by robienie posiłków nie sprawiało problemów. Jeżeli chodzi o oświetlenie w łazience (w przypadku pytań: sprawdź tu), najrozsądniejszym pomysłem jest zainstalowanie wielu niedużych lampek, by dobrze podświetlić najważniejsze punkty w pomieszczeniu. Lampki rozsądnie jest zainstalować w rejonie lustra, aby użytkownicy łazienki mogli widzieć dokładnie swoje twarze.

Jeżeli zamierzasz udekorować dom w starym stylu, konieczne staną się eleganckie żyrandole (sprawdź) do salonu (w tym miejscu: pomocne źródło). W tym wypadku warto pamiętać, że wszystkie pokoje w domu muszą być zaaranżowane w jednym stylu – nie wolno robić fikuśnych miksów, które są uważane powszechnie za kiczowate. Taka idea jest dosyć kosztowna – zarówno wielkie żyrandole (kliknij i sprawdź) do salonu, jak i zabytkowe meble do domu są drogie. O ile jednak masz środki, by zrealizować taki projekt architektoniczny, wybierz się do sklepu, w którym oferowane są antyczne meble. Często można spotkać egzemplarze, które potrzebują dogłębnej renowacji. Jest to nietania sprawa, ale jak najbardziej warta zrobienia.Nierzadko w antykwariatach natrafisz na prawdziwe cuda. Brak pieniędzy na zakup i odrestaurowanie staromodnych mebli nie jest taką wielką przeszkodą. Wielu producentów elementów do mieszkań ma w ofercie meble, które tak mocno przypominają dawne wyroby, że mało kto zauważy różnicę.