Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Misja zasłon ściemniających ani trochę nie zmieniła się w ciągu ich ugruntowanej historii

Kotary były stosowane do upiększania okien od bardzo dawna. Właściwie to od czasu, gdy rozpoczęto szyć tkaniny. Nieważne czy to uboga szmatka, czy ręcznie haftowana firanka – ich cel był zwykle taki sam, zmniejszyć widoczność z zewnątrz, upiększyć w środku oraz nie przepuścić części albo całości promieni Słońca.


zasłony do hotelu
Author: Ben30
Source: http://www.flickr.com
Kotary i firany to naprawdę bardzo stary wynalazek. Udowadnia to ich występowanie w zabytkowych budowlach. Pałace, dwory, ale także najzwyklejsze osadnicze chałupki mają w oknach mniej lub bardziej piękną tkaninę. W szlacheckich budynkach, zasłony zawsze były wytwarzane z grubych i sporo ważących tkanin, a spełniały przede wszystkim rolę osłony wnętrz. Nieużywane w danym sezonie pokoje zaciemniano, aby promienie Słońca nie niszczyły znajdujących się wewnątrz przepięknych mebli, cennych obrazów i pozostałych dekoracji. Najczęściej używane były w sypialniach, szczególnie u wysoko urodzonych, którzy nie byli zmuszeni budzić się bladym świtem, tak więc chronili się przed pierwszymi promieniami słonecznymi, aby móc dłużej pospać.

Rola zasłon w zasadzie nie uległa żadnej zmianie. Jedynie moda na nie, wraca i odchodzi. Obecnie doświadczamy ich odrodzenia, pod postacią zasłon zaciemniających, tak zwanych blackout. W naszych mieszkaniach zagościły za przykładem luksusowych hoteli, gdzie dodawały wnętrzu dostojności oraz elegancji. Żaluzje lub pozostałe formy zasłaniania okna - patrz szczegóły - są obecnie przeżytkiem oraz są za mało wyszukane aby wpływać na wnętrze. Wprowadź w wyszukiwarkę: blackout zasłony i oglądnij oferty albo same ich zdjęcia, a przekonasz się, że ta nowa moda nie wzięła się z powietrza.

Blackout zasłony zaciemniające - , pokrywane są specjalistyczną powłoką nieprzepuszczającą światła, a z tego powodu nie są już grube ani ciężkie. Są za to w cudownych, wyrazistych barwach albo z eleganckimi wzorami. Posiadają różnorodne typy zaczepienia, tak więc zawsze znajdziesz taki ich rodzaj, który będzie pasował do Twoich karniszy. Blackout zasłony (najniższa cena na Zasłony rzymskie Wrocław -> https://www.interdeko.pl/produkty/firany-i-zaslony.html) zaciemniające bardzo dobrze sprawdzają się w oknach pokojów sypialnych oraz w w pokoju dziennym, lub w pomieszczeniu telewizyjnym, jeśli mieszczą się od południowej, słonecznej strony - zobacz dodatkowe informacje. Wystarczy je zaciągnąć, aby stworzyć idealne warunki do spania czy oglądania telewizji w środku dnia.


zasłony do hotelu
Author: e-lotari.pl
Source: E-lotari.pl
Zróżnicowana kolorystyka zasłon daje nam możliwość doboru idealnych zasłon pod kolor obojętnie którego pomieszczenia, żeby dodać wystrojowi wyrazistości i stonowanej wykwintności.