Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Letnia wycieczka może niespodziewanie być świetną okazją do zakupu nowych sadzonek kwiatów, które na jesień pięknie zakwitną

Na wakacyjne urlopy zazwyczaj udajemy się własnym samochodem, bo tak obmyślana podróż jest o dużo bardziej komfortowa niż niekończące się przesiadki w drodze nad jeziora mazurskie. A to nie jest bez znaczenia, kiedy jednym z pasażerów jest niemowlaczek. A długa i nużąca droga w spiekocie wymaga tego, żeby zatrzymywać się dość często i odpocząć.
Takie przerwy w podróży niektóre pary wykorzystują na różne sposoby. Zwiedzają niewielkie wiejskie kościoły albo zatrzymują się, aby zrobić sobie zdjęcie na tle urokliwego pola słoneczników.Chryzantemy
Author: Emily Mathews
Source: http://www.flickr.com
W drodze do Częstochowy niektórzy podróżni, a może nawet sami pielgrzymi, mogą całkiem przez przypadek trafić do Praszki. Ta miejscowość jest znana z uprawy sadzonek, w tym także ze sprzedaży obficie kwitnących chryzantem. Z daleka widoczne obiekty szklarniowe od razu wzbudzą zaciekawienie wśród pań domu, a jednocześnie zagorzałych ogrodniczek. Takie zainteresowanie jeszcze bardziej podsyci bilbord umieszczony zaraz przy ruchliwej szosie. I w ten oto sposób można w krótkim czasie stać się posiadaczem sadzonek pierwszorzędnej jakości.

Kwiaty rosnące w naszych ogrodach cieszą wzrok nie tylko domowników, ale także przypadkowych gapiów. Chryzantema, prawdę mówiąc jest traktowana jako kwiat, który zakupuje się tuż przed Dniem Zmarłych. I w konsekwencji traktowana bywa jako element dekoracji grobów naszych bliskich. A idąc dalej tym torem konstatujemy, że niektóre panie nie postawią w swoim domu doniczki ze złocieniami, bo wywołują one mało przyjemne skojarzenia. A w istocie rzeczy rzeczone panie domu nawet nie zdając sobie sprawy z tego ile tracą. Chryzantema ogrodowa pozostaje przecież pięknym kwiatem, który przyozdobi każdy ogród - chryzantema ogrodowa.

Niezaprzeczalną zaletą chryzantem jest ich wysoka odporność na ujemne temperatury. Taka roślina może więc kwitnąć nawet do wczesnej zimy, czyli w czasie, kiedy drzewa (zobacz rówineż nasadzanie drzew w Warszawie) liściaste już dawno ukończyły swoją wegetację. Chryzantema ogrodowa zasadzona w doniczce lub na rabacie i właściwie pielęgnowana będzie oryginalną ozdobą naszego podwórza.

Niebieska chryzantema
Author: kangxi504
Source: http://www.flickr.com
Nawet ci mniej wykwalifikowani ogrodnicy mają szansę na posiadanie ślicznych i dużych kwiatowych kopuł. Sprzedawcy zatrudnieni w szklarni w Praszce udzielają specjalistycznych porad, dzięki którym każdy jest w stanie podnieść poziom swojej obecnej wiedzy w zakresie uprawy kwiatów doniczkowych. A warto dodać, że wiele pań podkreśla, że praca w ogródku jest źródłem ukontentowania i satysfakcji.