Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Które czynności robią wszelkie firmy budownicze?

Wznoszenie różnych domów to nie wyłącznie czynności murarskie takie jak układanie cegieł. To także aktywności na bardziej znaczącą miarę. Przecież bloku mieszkalnego nie buduje się układając na sobie następne cegły.


Takowe funkcjonowanie zastępują roboty żelbetowe, w skład których wlicza się znane dla nas od długiego terminu tworzenie prefabrykowanych elementów, które w widocznym stopniu przyspieszają czynności budowlane.


grzejnik
Author: Andrew Malone
Source: http://www.flickr.com


Kilkadziesiąt lat temu, w czasach należycie przeszłych stawianie bloków z tzw. wielkiej płyty było sposobem na szybkie wyeliminowanie kłopotu braku mieszkań dla mieszkańców naszej ojczyzny. W dzisiejszych czasach również wykorzystuje się roboty żelbetowe. I to nie wyłącznie do budowy osiedli mieszkalnych, lecz także na wymagania różnorodnych domów użyteczności publicznej, np. wiaduktów, zakładów uzdatniania wody czy wielkich sklepów. Tego rodzaju świadczenia budowlane, czyli właśnie roboty żelbetowe są popularną częścią oferty różnorodnych spółek związanych z budownictwem (zobacz więcej - stabilizacja gruntów).


budowa - wizja
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


A kto może funkcjonować w tego rodzaju fabrykach? Powinny to być osoby obeznane z tematem, lecz nie powinny to być tzw. pracownicy zaangażowani w takiej korporacji na stałe. Podobnie jak w dziedzinie IT, w budownictwie również wykorzystuje się outsourcing pracowniczy, zatem jakby pożyczanie robotników zatrudnionych w jednej spółce na wymagania prac prowadzonych w innej firmie. Przepis art. 23 Kodeksu pracy stanowi, że w wypadku przejścia warsztatu pracy lub jego elementu na innego zatrudniającego staje się on z mocy prawa stroną w obecnych stosunkach pracy.


Służący nam w dzisiejszych dniach outsourcing pracowniczy posiada szerokie zastosowanie, ponieważ często przedstawia dobre wyjście również dla wszystkich firm jak i dla samego pracownika.