Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Konkursy i loterie a dane osobowe

Aranżując loterię czy konkurs trzeba pamiętać o zapewnieniu bezpieczeństwa danych osobowych jego uczestników.


Zgromadzone w trakcie konkursów dane na ogół są wykorzystywane do utworzenia bazy marketingowej a takową bazę powinno się wtenczas zameldować do GIODO.
prawnik
Author: Michael Vadon
Source: http://www.flickr.com


Rejestracja bazy w GIODO nie jest trudna. Uprzednio warto dopełnić jednak kilku wymogów w fazie przygotowywania konkursu lub loterii.


Zbieraj legalnie. Należałoby postawić zamierzenie (pozakonkursowy) któremu będą miały służyć pozyskane dane - więcej i więcej -. Przyjąwszy, że informacje zostaną wykorzystane w celach marketingowych, należy sięgnąć po 2 prawne przesłanki: aprobatę na przetwarzanie danych personalnych a także zapis, który mówi, iż analizowanie danych jest dopuszczalne. Informuj. Organizator konkursu czy loterii posiada zadanie powiadomienia uczestnika o celu, dla jakiego pozyskuje jego dane. Dodatkowo winien poinformować go o prawie dostępu do informacji i możliwości modyfikacji danych.

Czy masz chęć dowiedzieć się czegokolwiek świeżego na prezentowany wątek? Jeżeli tak, to świetnie, gdyż ta oryginalna strona (http://www.logintrade.pl/outsourcing/organizacja-aukcji) na pewno także Cię zaciekawi.

Wespół z inną jednostką. W razie korzystania ze wsparcia podmiotów zewnętrznych przy organizacji loterii albo konkursu, konieczne jest zawarcie umowy powierzenia przetwarzania danych. Określi ona cel powierzenia, jego zakres i będzie czynnikiem zobowiązującym firmę trzecią do zabezpieczenia otrzymanych danych. Wniosek do GIODO. Po spełnieniu powyższych wymagań, można przystąpić do ostatniego kroku – rejestracji zbioru do GIODO.
Najpierw powinno się zameldować zbiór do GIODO, dopiero w dalszym ciągu można rozpocząć analizowanie informacji. Reasumując, organizacja loterii nie jest rzeczą nadto skomplikowaną.