Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Jakimi elementami różnią się wielkie lotniska od tych niewielkich?

Z biegiem czasu samoloty są coraz częściej wybieranym środkiem transportu. W związku z tym rozwija się infrastruktura lotnicza, w tym lotniska. Największe z nich mają bardzo szybkie tempo wzrostu i co roku obsługują coraz liczniejsze rzesze ludzi.
W rankingu największych lotnisk świata nasze Okęcie nawet nie jest wspominane. Z jakiego powodu? Ponieważ najpotężniejsze z nich w 2017 roku przyjęły około 100 milionów pasażerów, podczas gdy to w Warszawie jedynie 15 milionów. Jeśli jednak traktować te zestawienia jak zawody, możemy się cieszyć, bo obsługuje ono coraz liczniejsze rzesze ludzi.


Pokój dziecka, młodzieżowy
Author: Miretto
Source: www.miretto.pl


Pamiętajmy, że wielkość lotniska liczy się raczej liczbą pasażerów lub operacji lotniczych, nie obszarem, który zajmują. A jak wygląda lista liderów światowych rankingów? Największe z lotnisk to porty w Atlancie (aż 103 miliony podróżnych), Pekinie (95 milionów) oraz Dubaju (85 milionów pasażerów). Co ciekawe, na liście tej w pierwszej dziesiątce znajdziemy jedynie dwa lotniska europejskie – paryskie Charlesa de Gaulle’a oraz londyńskie Heathrow.


manager
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com


Mimo potężnych ich rozmiarów nie trzeba ulegać panice, jeśli po raz pierwszy korzystamy z jednego z ogromnych, zatłoczonych lotnisk.

Intryguje Cię, jakie były autorskie źródła (http://www.detektyw-pajak.pl/)? Zatem chcę namówić Cię, byś zajrzał na moją nową witrynę. Tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.

Właściwie są one podobne do innych, bo spełniają podobne funkcje i obsługują takich samych pasażerów. Jak się odnaleźć na takich lotniskach? Przede wszystkim sprawdźmy, z którego terminalu wylatujemy. Na berlińskim Tegel terminale leżą od siebie o kilka minut marszu, ale już w na Heathrow będziemy wędrować w nieskończoność.


O inne rzeczy również się nie martwmy. Lotniska nie różnią się nawet językiem napisów, bo miejscowe instrukcje (np. po chińsku) są zawsze podpisywane także w po angielsku.
Na każdym z nich, aby odnaleźć wyjście lub swoją bramkę, musimy się po prostu podążać za znakami (słowo „exit” znaczy wyjście, „security check” kontrolę bezpieczeństwa, a „gate” bramkę) oraz instrukcjami. Oraz być na miejscu odpowiednio wcześniej, bo nawet te teoretycznie małe lotniska mogą nas zaskoczyć przestrzenią i czasem koniecznym do przejścia różnych procedur.