Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Jakie wady i zalety ma outsourcing pracowniczy, jakie niebezpieczeństwa się wiążą przy takiej współpracy.

Outsourcing pracowniczy zaczyna być coraz bardziej popularny w wielu branżach. W największym skrócie polega on na tym, że pewne zadania do wykonania przekazuje się innej firmie, jaka zająć się ma realizacją wszystkiego.


dom - malunek
Author: Christine Wagner
Source: http://www.flickr.com


W wielu przypadkach osoby zajmujące się takimi pracami przebywają na terenie firmy zlecającej, lecz pod względem formalnym należą do innego pracodawcy. W takim przypadku to zewnętrzna firma ponosi odpowiedzialność za koordynowanie działań pracowników, ona ustala ich obowiązki i obsługuje pod względem kadrowych. Przeważnie outsourcing pracowniczy stosowany jest w przypadku działów IT czy księgowości, ale coraz częściej spotyka się też przypadki wiążące się z produkcją albo sprzedażą.

Najedź na link i przejdź na stronę autora. Tam znajdziesz dużo szczegółowych treści na opracowany tutaj ciekawy temat.

Nie ma też żadnego problemu, żeby tego typu Outsourcingiem objąć również jakieś inne działy, jeśli tylko będzie to potrzebne.
klient - selfie
Author: Bratislavská župa
Source: http://www.flickr.com


Dla firm które wynajmują outcourcingowe usługi jest to bardzo wygodne, ponieważ odpada cała sfera wiążąca się z utrzymaniem pracowników. Firma dostaje od wykonawcy fakturę za zrobione prace, a pozostałymi tematami już ma się on zająć. Lecz tego typu działania będą się wiązać z pewnym ryzykiem dla pracowników, i niestety w wielu przypadkach mechanizm ten wykorzystuje się do różnych oszustw.


Przy pomocy przeniesienia pracowników do podmiotu wykonującego usługi można stosunkowo szybko ominąć temat zwolnień grupowych czy wysokich odpraw, gdyż zwyczajnie będą oni przekazani kolejnej spółce. Oprócz tego niejednokrotnie takie firmy chcąc jak najbardziej zmniejszyć swoje koszty zwyczajnie nie płacą za pracowników (zobacz szkolenie: zarządzanie zdalne) składek na ZUS.