Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Jakie świetlówki do mieszkania wybrać?

Jeszcze do niedawna klasyczne żarówki wynalezione przez Edisona oświetlały wnętrze w każdym mieszkaniu. Dzisiaj zastępują je bardziej energooszczędne halogeny. Wybór nie jest łatwy, natomiast opisy na etykietach mogą wpędzić laika w konsternację.


Jaką żarówkę nabyć?


obraz
Author: Walter Schärer
Source: http://www.flickr.com


Oświetlenie elektryczne, które dla nas jest czymś naturalnym, powstało dosyć późno, jako że 132 lata temu. Archetyp dzisiejszej żarówki stworzony został w laboratorium w Menlo Park. Technologia nie była skomplikowana: umiejscowiony w szklanej bańce wolframowy drucik pod działaniem prądu grzał się po czym zaczynał dawać światło. Co interesujące, wynalazek Edisona przeszedł tylko nieduże modyfikacje, ażeby stać się współczesną żarówką tradycyjną. Ta technologia odchodzi jednakże do lamusa, ustępując miejsca nowym żarówkom energooszczędnym. Powodem nie jest mały popyt, zaś prawo unijne, jakie pomału hamuje sprzedaż energochłonnych klasycznych żaróweczek. Co nabyć zamiast nich ( szczegóły)? Być może żarówka led 3w?
Specjalnym rodzajem żarówek klasycznych są świetlówki z reflektorem, jaki pozwala skierować jej blask na wyselekcjonowany obszar czy obiekt.

Obecnie oceń wykładziny przemysłowe wrocław ten artykuł, który jest bardzo ciekawy. Zrób to właśnie teraz! Zobaczysz, że rzeczywiście należy to zrobić!

Żarówki klasyczne zapewniają światło o ciepłej barwie, które odpowiednio odwzorowuje odcienie. Żarówki możemy podzielić na zintegrowane oraz niezintegrowane. Pierwsze są przystosowane do zastosowania od razu po zakupie, mogą zastąpić klasyczne żarówki, posiadają wbudowany statecznik a także gwint, z kolei niezintegrowane świetlówki nastręczają użycia stabilizatora magnetycznego czy elektronicznego.


Podstawową zaletą świetlówek jest energooszczędność, w porównaniu z tradycyjną żarówką wydzielającą taką samą ilość światła żarówka led e27 10w eksploatuje aż do 80% mniej prądu. Są one też nadzwyczaj trwałe.