Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Jaki styl odpowiedni do domu?

Dla niektórych Polaków aranżowanie swojego domu często sprowadza się do zakupu kompletu mebli w jak najatrakcyjniejszej cenie. Nawet jeśli przeciętny Kowalski ma pieniądze i zakupuje droższe meble, to zwracają głównie uwagę na wykończenie czy jakość materiału, nie zaś na sam projekt.

wnętrze
Author: Caroline Berkhof
Source: http://www.flickr.com
W wielu polskich domach wciąż panuje styl mieszczański. Znakiem wyższego statusu są ciężkie meble, oczywiście antyki i skórzane komplety wypoczynkowe. Do widocznej podejścia Polaków do wystroju wnętrza przyczyniła się IKEA, propagująca funkcjonalny styl, oparty na sprawdzonym skandynawskim dizajnie. Stosunkowo tanie, minimalistyczne meble z IKEI łatwo zjednały sobie polskich klientów. Przy okazji był to powiew zachodniego stylu, który stał się bardzo modny, zwłaszcza wśród młodych Polaków.

Chociaż, szwedzki producent nie jest dokładnie twórcą trendów w dizajnie, ale typową sieciówką, która po prostu adaptuje na swoje potrzeby sprawdzone projekty. Jak każda sieciówka, która sprzedaje meble (więcej: eleganckie meble na stronie damnet.pl) na na rynek masowy, często oszczędza na kosztach produkcji. Produkty z IKEI, chociaż nowoczesne i funkcjonalne, pozostawiają wiele do życzenia, jeśli chodzi o jakość.

meble
Author: Wicker Paradise
Source: http://www.flickr.com
Polacy przekonali się jednak, że współczesny minimalizm może być przytulny i coraz częściej urządzają swoje mieszkania tak, by zachować więcej wolnej przestrzeni. Poszukują coraz to nowszych elementów aranżacji wnętrz (jakie elementy do aranżacji wnętrz?). Powoli przestajemy nabywać narożne sofy i meblościanki. W ich miejsce nabywając na przykład szafki na książki bez tylnej płyty, które dają wrażenie przestrzenności. Nie boimy się też stosowania białego koloru, który do tej pory kojarzył się przede wszystkim ze gabinetem lekarskim.

Coraz częściej też dostrzegamy znaczenie światła w pomieszczeniach, montując popularne oświetlenie punktowe, zamiast jednej lampy na środku sufitu. Instalując lampki w różnych puntach przestrzeni mieszkania, nie tylko urozmaicamy pomieszczenie o element dekoracyjny, jakim jest ładna lampa. Przede wszystkim umożliwiamy sobie dowolne kierowanie oświetleniem i używanie go tam, gdzie jest nam akurat potrzebne, np. przy łóżku, w szafie ściennej.

W ten sposób nie tylko ułatwiamy sobie życie, ale też oszczędzamy energię. O tym, że nowoczesne oświetlenie to nieodzowny element dawnego i współczesnego dizajnu, nie należy nikogo przekonywać.

Chcesz wiedzieć więcej z owego intrygującego zagadnienia? Więc dobrze trafiłeś. Zwyczajnie kliknij tutaj (www.aplusdesign.pl/projektowanie-wnetrz-katowice/) i przejdź do następnej witryny.

Lampa, zaraz po krześle, to niemalże archetypowy przedmiot użytkowy, który projektują najsłynniejsi projektanci.