Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Jak wygląda antypożarowe zabezpieczenie domu? Na co zwracać uwagę, co powinno być się w tego typu wyposażeniu?

Zgodnie z przepisami każdy budynek musi zostać wyposażony w różnego rodzaju sprzęt oraz sprzęty przeciwpożarowe. Powinny być one odpowiednio zaprojektowane i solidnie zrobione. Taki projekt trzeba uzgodnić z rzeczoznawcą od tematu zabezpieczeń przeciwpożarowych. Żeby dopuścić je do użytkowania powinno się zrobić rzetelne próby oraz badania, które sprawdzą niezawodność funkcjonowania.


alarm
Author: Ben Schumin
Source: http://www.flickr.com
Wyposażenie przeciwpożarowe dzieli się na dwie grupy. Jedną z nich są sprzęty antypożarowe. Służą do identyfikowania i zwalczania pożaru, natomiast jeśli już do takiej sytuacji dojdzie, to wpływają na ograniczanie ewentualnych skutków. Instalacje ppoż mogą być na stałe, uruchamiane manualnie lub samoczynne. Drugą grupą jest podręczny sprzęt do gaszenia pożaru (szczegółowe informacje na Jest on uruchamiany manualnie i skonstruowany do tłumienia pożarów w początkowej fazie jego powstania. Najważniejszą cechą jest bez wątpienia mały ciężar, najczęściej do 20 kilogramów i proste zasady stosowania. Przez to w razie sytuacji mogą używać go osoby dorosłe bez specjalistycznego przeszkolenia. Do tej grupy zaliczyć można parę urządzeń.

Hydronetki są przeznaczone do przesyłania strumienia wody za pomocą pompy ręcznej, która wbudowana jest w hydronetkę. Woda jest w plastikowym baku o pojemności około 15 litrów. Innym urządzeniem są powszechnie znane gaśnice.
Te o mniejszych gabarytach, które liczą sobie mniej więcej 12 kilogramów używa się w autach, zaś duże w miejscach publicznych oraz fabrykach. Najczęściej spotykamy gaśnice proszkowe i śniegowe, w których środkiem gaśniczym jest skroplony pod ciśnieniem CO2. Agregaty do gaszenia mają więcej środka do gaszenia niż standardowe gaśnice. Do miejsca pożaru dostarcza się je na wózkach. Rezerwa środka gaśniczego w małych agregatach to aż więcej niż 20 kilogramów. Za sprawą wyposażenia w odpowiednie urządzenie pozwalają one na samodzielne, szybkie prowadzenie gaszenia pożaru.

Koce do gaszenia są przeznaczone do manualnego odcinania dopływu tlenu do palących się materiałów.

Kliknij ten link i sprawdź tu czynny żal wzór pisma analogiczne informacje na opisywany temat - one na pewno Cię zainteresują, zatem nie czekaj zbyt długo:)

Robione są z włókna szklanego. Tego typu koc ma powierzchnię około 3m2, przykrywa się nim szczelnie małe płonące rzeczy, dajmy na to beczki z bardzo szkodliwą cieczą. Może również być wykorzystany do gaszenia palącego się ubrania albo zabezpieczenia robót spawalniczych.