Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Jak urządzić ogród

Prace wykończeniowe naszego nowego domu zbliżają się ku końcowi. Bardzo często jest to czas, kiedy głowimy się już, jak moglibyśmy zaprojektować ogród. chcemy, aby był wspaniałym miejscem do relaksu w słoneczne, letnie dni. Chwytamy wtedy po różnego rodzaju książki, katalogi i poradniki. Możemy także zaglądnąć do sieci, na stronę, gdzie są projekty domów ale nie tylko.

Skimmer pływający
Author: GARDENA
Source: GARDENA
Projektoskop to głównie rozbudowana wyszukiwarka, gdzie można znaleźć różne projekty domów. Są tu gotowe projekty domów wykonane przez wykwalifikowane biura architektoniczne.. Baza obejmuje przykładowo projekty domów parterowych, projekty małych domów, czy nowoczesne projekty domów . Inwestycję budowania domu musi poprzedzić dobrze sporządzony projekt.Jest tam nowy dział dotyczący ogrodów, który zdecydowanie ułatwi nam zakładanie lub pielęgnację naszego prywatnego, zielonego ogrodu.

Jest tam bardzo dokładnie opisana ogrodowa szata roślinna, która dla ułatwienia została podzielona na przyjazne kategorie - byliny, rośliny cebulowe czy np. rośliny jednoroczne. Przedstawione są portrety roślin, zawierają wiadomości dotyczące wymogów glebowych oraz miejsc na jakich roślinka powinna rosnąć. Bardzo szeroko są też omówione pnącza, które mogą stać się dekoracją niejednej pergoli, altany lub trejażu.Bardzo przydatny, a zarazem ciekawy jest dział „kalendarium ogrodowe”. Możemy dowiedzieć się, jakie prace powinniśmy wykonać w naszym ogrodzie w miesiącach wiosennych lub jesiennych, tak aby nasz ogród wyglądał atrakcyjnie niemal przez cały rok. Bogato opisane drzewa (zobacz sadzenie drzew) i krzewy liściaste oraz iglaste ułatwią wybór odpowiednich gatunków, które nadadzą się na żywopłoty lub będą stanowić tło dla różnorodnych, wielobarwnych rabat kwietnych.

Dobór odpowiedniej szaty roślinnej do naszego ogrodu jest bardzo istotny. Jednakże bez właściwej pielęgnacji i zabezpieczenia przed chorobami oraz robakami, nawet najlepiej zaprojektowany ogród może zacząć być szybko nieciekawy. Musimy wiedzieć jakie zagrożenia czekają na nasze kwiaty i drzewa ze strony szkodników oraz chorób. Bogate wieści na ten temat znajdziemy w dziale „Ochrona roślin”. Po przeczytaniu takiej lektury będziemy wiedzieć jakie są choroby powojników lub co to jest parch jabłoni czy szarka śliw. Dowiemy się także w jaki sposób możemy zwalczyć ślimaki oraz pędraki. Również osoby mające na celu założenie sadu znajdą coś dla siebie. Bogato przedstawione drzewa owocowe wzbogacą nasze informacje na temat uprawy i pielęgnacji tego rodzaju roślin. Dobrze doglądane krzewy i drzewka owocowe bez wątpienia dadzą smakowite owoce.

Nawet jeżeli jesteśmy w posiadaniu na ostatnim piętrze w w bloku, mamy możliwość stworzenia fragmentu prywatnej zieleni. Ogród na dachu to coraz bardziej znane i cenione rozwiązanie dla osób mieszkających w centrum miasta. Adaptacja poddasza umożliwi nam na bezpośrednie wyjście z mieszkania na dach, pozwalając nam tym sposobem kontakt z naturą. Przystosowując nasze poddasze można wnętrze tak zagospodarować, aby ogród był rodzajem przedłużenia mieszkania. Bardzo często mieszkania połączone z ogrodem na dachu są nowocześnie urządzone, gdzie bardzo liczy się duża przestrzeń. Taki efekt można osiągnąć używając m.in. szafy wnękowe, które zajmą znacznie mniej miejsca niż te tradycyjne. Odpowiednio dobrane panele podłogowe i kolory ścian, umożliwią na uzyskanie bardzo ciekawych efektów we wnętrzu. Jeśli chcielibyśmy zaoszczędzić jeszcze trochę miejsca w mieszkaniu, możemy różnego rodzaju urządzenia hydrauliczne np. podgrzewacze wody schować w istniejących już szafkach.

Dobrze urządzone mieszkanie z prywatnym zielonym dachem, może być wspaniałym rozwiązaniem dla osób żyjących w centrum miasta. Wszystkie pomocne informacje na ten temat możemy znaleźć również na stronie http://www.projektoskop.pl/a-892-adaptacja-poddasza.html