Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Jak urozmaicić pomieszczenia we własnym mieszkaniu?

Istnieje wiele metod na to, żeby ożywić pomieszczenia w naszym domu. Jest to niezwykle istotne, gdyż w zbyt ponurych, ciemnych wnętrzach atmosfera nie nakłania ani do zabawy, ani do wypoczynku. Co bardziej wprawieni kreatorzy mieszkań stosują różne sztuczki, aby nadać wnętrzom oryginalniejszego, bardziej przyjemnego charakteru, ale chyba najprostszym sposobem jest w tym przypadku po prostu zabawa kolorami.
Ożywione pomieszczenia winny odznaczać się jasnymi, „ciepłymi” barwami. Dotyczy to zarówno kolorów ścian, jak i mebli.
Eleganckie krzesło Anita
Author: GABER
Source: GABER
Rzecz jasna nie powinniśmy przesadzić w drugą stronę – zbyt pstrokate wnętrza bardziej odstraszają niż przyciągają i mogą istotnie wpływać na komfort wypoczynku. Jednak, jeżeli dobieramy kolory ze smakiem, możemy pozwolić sobie na bardziej odważne aranżacje. Można w tym kierunku wykorzystać chociażby różne odcienie farb na każdej ścianie w danym pomieszczeniu bądź też kupić meble do jadalni czy do salonu w bardziej oryginalnych kolorach – np. czerwone lub niebieskie. Kolorowe meble bez wątpienia spiszą się oczywiście także w pokoju dziecięcym (np. - łóżeczka piętrowe). Tego typu meble dziecięce spodobają się z pewnością naszemu podopiecznemu, albowiem dzieci przepadają za kolorowym otoczeniem tym bardziej jeżeli przebywają w danym miejscu wiele godzin (zobacz np. te meble do pokoju dziecięcego).
Oczywiście gra kolorami zarówno jeśli chodzi o ściany, jak i meble to jedynie jeden z wariantów na ożywienie pomieszczeń, jednak najbardziej skuteczna i prosta.

Intrygują Cię różnego rodzaju inne newsy (www.homeandliving.pl/)? Dobrze się składa, gdyż masz szansę wejść na kolejną stronę i tam przestudiować precyzyjne wiadomości.

Oczywiście powinniśmy zatroszczyć się również o to, by umieszczane meble nie tylko miały interesującą barwę, ale również nowatorski wygląd. W tej sytuacji można chociażby zamiast standardowego fotela wybrać do pokoju dziecka fotel w formie kwiatu, a do salonu zamiast zwykłej lampy zakupić ozdobną lampę np. w kształcie palmy. Naturalnie to jedynie przykłady, bo opcji na rynku w tym względzie jest naprawdę sporo. Chodzi o to, by wybierać meble – i to nie tylko meble dziecięce – w bardziej oryginalnych, wymyślnych kształtach. Dzięki temu rzucają się one w oczy, a i całe pomieszczenie wygląda na o wiele ciekawsze, sprawiając, że chętniej w nim przebywamy. Unikajmy natomiast szarych, chłodnych kolorów - wnętrze nie tylko się wówczas optycznie zmniejsza, ale i wpływa negatywnie na nasze samopoczucie.