Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Jak stać się doradcą podatkowym

Konsultant podatkowy jest to osoba, która musi wykazywać się niezwykle szeroką erudycją z dziedziny wszelkiego rodzajów podatków. Prawo skarbowe jest dosyć rozbudowane a także obejmuje swym zakresem podatek od osób fizycznych, podatek od towarów, akcyzę, podatek od majątków, od środków transportu i wiele innych.
księgowa
Dosyć rzec, iż w naszym kraju funkcjonuje 13 wariantów podatków, zaś wiedza doradcy podatkowego powinna sięgać jeszcze dalej, wszak funkcjonujące na lokalnym rynku podmioty gospodarcze wywożą produkty i usługi, aranżują agencje zagraniczne, biorą udział w zawiłych transakcjach handlowych z udziałem podmiotów z obszarów Unii Europejskiej oraz spoza niej.

Doceniane cechy konsultanta to uczciwość, rzetelność i odpowiedzialność. Poza tym to fach bardzo często wykonywane pod presją czasu, a zatem od konsultantów podatkowych oczekuje się odporności na stres. Poza tym, iż najczęściej sami wiemy, czy jesteśmy predysponowani do wykonywania jakiegoś zajęcia, czy może nie, w przypadku zawodu doradcy podatkowego szacują to też instytucje do tego powołane, precyzując urzędowe wymagania stawiane przed aspirantem na doradcę - link do strony.

Jeżeli przewidujemy karierę konsultanta podatkowego, powinniśmy wykazać się cierpliwością. Żeby zostać wpisanym na listę doradców podatkowych powinniśmy spełnić parę wymogów, pośród których dość istotnym jest wymóg posiadania wyższego wykształcenia (a ściślej rzecz biorąc, za wyższe wykształcenie jest w tym przypadku dopuszczany też licencjat). Kierunek uczelni może być obojętnie jaki, jednakże praktyczniejsze wydaje się być edukowanie, jakie ułatwi późniejsze realizowanie zadań zawodowych. Zatem warto pomyśleć o studiach prawniczych (tutaj nie ma opcji zdobycia tytułu licencjata, więc powinniśmy założyć przynajmniej pięcioletni tok studiów) czy studiach ekonomicznych. Co więcej kandydat na konsultanta podatkowego powinien: mieć całkowitą zdolność do czynności prawnych, korzystać z pełni praw publicznych, posiadać idealny charakter oraz swoim dotychczasowym postępowaniem dawać rękojmię prawidłowego realizowania zawodu doradcy podatkowego.

Doradca podatkowy Olsztyn, Warszawa czy Wrocław to zawód z przyszłością. Żeby przystąpić do egzaminu, powinniśmy złożyć poświadczenia potwierdzające spełnianie wymogów określonych w ustawie o doradztwie podatkowym. Do tego trzeba dokonać opłaty egzaminacyjnej 900zł. Całą dokumentację wysyła się na adres Ministerstwa Finansów.


stykówka - firma
Author: Cancillería del Ecuador
Source: http://www.flickr.com
Po przeprowadzeniu tychże czynności, wypada już tylko czekać na zawiadomienie o wyznaczonym czasie egzaminu.

Jeśli chodzi o usługi rachunkowe Olsztyn, Warszawa oraz Wrocław to miejscowości w jakich istnieje duże zapotrzebowanie na tego typu usługi - więcej o autorze.