Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Jak odpowiednio dobrać zestaw firanek do swojego wnętrza, jakie są ich odmiany i materiały, z jakich się je robi.

W większości pomieszczeń w domach czy mieszkaniach są okna. Na ich zagospodarowanie znajdzie się co najmniej kilka sposobów, ale od lat chyba najczęściej spotyka się zwykłe firanki. To, że są one tradycyjne nie będzie oznaczać, że nie można ich użyć w nowoczesnych wnętrzach. Wręcz przeciwnie, dobrze dobrane stanowią doskonałe uzupełnienie wnętrza domu, dlatego też warto chwilę czasu poświęcić przy wyborze i zorientować się, co można z nimi zrobić.
Rolety czy firanki
Author: Franc Gardiner
Source: Franc Gardiner
A możliwości jest naprawdę sporo, i to zarówno jeśli chodzi o wzornictwo, jak i wybór materiałów. Jednym z ważniejszych pytań, na jakie trzeba sobie odpowiedzieć wybierając firany do pokoju (więcej opinii pod linkiem ) będzie ich przeznaczenie. FiranyFirany Alena sklep online ciężkie, dość grube będą świetnie ochraniać przed promieniami słońca, z kolei lżejsze będą rozjaśniać wnętrza. Właśnie ze względu na zastosowanie należy dobierać rodzaj materiału, z jakiego firany będą uszyte, oraz kolorystykę, choć ta będzie bardziej zależeć tego, jak zostało wykończone pomieszczenie, w jakim będzie się je wieszać.

Następną sprawą przy zakupie firan jest wybór materiału. Tkanin, z których robi się firany znacznie tu alena-firany.pl/ jest bardzo dużo, różnią się one zarówno wyglądem, połyskiem, jak i wzorem i grubością. Niezwykle często kupowane są na przykład żakardowe, nie tylko bardzo ładnie wyglądają, lecz poza tym nie wymagają kłopotliwego niekiedy prasowania. We wszystkich wnętrzach będą się również sprawdzać firany wykonane z satyny, posiadają one bardzo ładny połysk lecz niestety mogą się pomiąć i trzeba je prasować.
Rolety czy firanki
Author: Franc Gardiner
Source: Franc Gardiner
Do bardzo popularnych materiałów zaliczają się także tafta, organtyna i woal, z nich również da się uszyć barwne, niebanalne firany do wszystkich pomieszczeń. Na koniec powinno się określić jeszcze, jakie rozmiary mają mieć kupowane firanki, przeważnie nie będzie żadnych problemów z zakupem ich dokładnie takich, jakich się potrzebuje. Przykładowo firanka do kuchni przeważnie będzie krótka, sięgająca powyżej blatu roboczego, natomiast firanki do pokojów czy salonów przeważnie będą długie, aż do samej podłogi.