Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Jak i kiedy złożyć w swej firmie?

W funkcjonujących aktualnie na rynku u nas firmach pojawia się wiele kwestii dyskusyjnych wśród pracowników, które wiążą się z płacą. Mający różne oczekiwania pracownicy wielokrotnie starają się o podwyżkę już po kilku pierwszych miesiącach pracy. Nie w każdej sytuacji konieczne jest to, by składać podanie, bo z częścią przełożonych można się prosto odnośnie tego dogadać.

Dokumenty
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Jak możemy skonstruować właściwe, czyli skuteczne podanie o podwyżkę wynagrodzenia? W niektórych przypadkach wymaga tego określony formalnościami styl pracy. W korporacjach system komunikacji jest kompleksowy, z tego powodu podwyżki nie otrzymamy bez złożenia właściwego wniosku. Pracodawca będzie rozpatrywał takie podanie i odpowiedź pozytywna umożliwi nam uzyskanie podwyżki.

Pismo z prośbą o podwyższenie wynagrodzenia Odpowiednie podanie o podwyżkę wynagrodzenia jest zdecydowanie kluczem do sukcesu. Dobrze, gdy jesteśmy w stu procentach przekonani o tym, że zasługujemy na podwyższenie należnej nam wypłaty. Podajemy to w odpowiedni sposób argumentując, a dodatkowo zawsze można porozmawiać z pracodawcą. Pismo formalne jednak musi przygotować się według standardowych zasad.


Absolutnie ułatwi oraz przyspieszy to cały proces. Niemało osób chce wystąpić z prośbą oraz podaniem o podwyżkę, gdyż przybyło im obowiązków podczas pracy. W dodatku długo nie otrzymywali podwyższenia pensji, co dodatkowo motywowało ich do skierowania tej prośby do kierownictwa.

Warto jednak z właściwym wyprzedzeniem dowiedzieć się trochę w kwestii wszystkich warunków, jakie należy spełnić w danej firmie, by nasz wniosek przeszedł. Musimy także zastanowić nad tym, jaki czas okaże się najkorzystniejszy na takie rozmowy. Niezwykle korzystnie jest rozpocząć taki temat wówczas, gdy rok finansowy dobiega końca, kiedy to w firmach na nowo powstają budżety. Musimy wierzyć w swoje siły i możliwości i nie zniechęcać się, jeżeli za pierwszym razem nie uda nam się dostać podwyżki.