Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Istnieje wiele możliwości dzięki którym możemy optycznie zwiększyć przestrzeń w mieszkaniu

Dzisiaj więcej Polaków może pozwolić sobie na zakup mieszkań, aczkolwiek jak pokazują statystyki w znacznej mierze są to małe, dwupokojowe mieszkania, gdzie ważny jest każdy skrawek powierzchni. Zakup takiego mieszkania to jedno, natomiast nie mniej problematyczne może być jego zaaranżowanie, tak, żeby z jednej strony ulokować wszystkie wymagane rzeczy, a z drugiej, aby pomieszczenia wydawały się dość przestronne.


Pokój dzienny - kolekcja CLASSIC
Source: www.vox.pl
Istnieje wiele rozwiązań, które mają na celu to, aby nasze pomieszczenia wydawały się większe i aby można było pomieścić w nich jak najwięcej gabarytów. Jednym z podstawowych jest rzecz jasna odpowiedni rozkład pomieszczeń tak, aby wyglądały na bardziej przestronne. Przykładowo zburzona ściana działkowa między jadalnią a salonem da oczekiwany efekt i nasze mieszkanie będzie wyglądało na dużo większe niż jest w rzeczywistości.

Innym dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie w pomieszczeniach szklanych elementów – chodzi w szczególności o drzwi (drzwi aluminiowe kraków) szklane. Montując je optycznie optycznie powiększamy pomieszczenie, ponieważ nie ma bariery między jednym, a drugim pokojem. Podobne funkcje spełnia witryna szklana umieszczona w gablocie w przedpokoju lub salonie, którą dodatkowo oświetlimy. Da to doskonały efekt wizualny i jednocześnie optycznie powiększy wnętrza.

Jeżeli planujemy wykorzystać każdy skrawek w naszym mieszkaniu warto również zastosować meble do zabudowy, które montuje w łazience czy kuchni. Dzięki meblom do zabudowy i meblom na wymiar, nasze pomieszczenia będą mogły pełnić swoje najważniejsze funkcje nawet jeśli nie mamy dużego mieszkania. Oczekiwane rezultaty osiągniemy również poprzez zastosowanie trików, które optycznie powiększają przestrzeń. Należy do nich chociażby zastosowanie jasnych kolorów w pomieszczeniach czy stosowanie obrazów i luster, które dodają głębi.

Niewielkie mieszkanie może być nie tylko przytulne, ale i przestronne jeżeli zastosujemy się do podanych rad. Wspomniane drzwi szklane czy jasne tapety na ścianach bez problemu znajdziemy w sklepach internetowych. Pamiętajmy też, że w razie kłopotów z aranżacją małego mieszkania możemy korzystać z usług firmy, która zrobi dla nas projekt takiego mieszkania wykorzystujący maksymalnie jego możliwości.