Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Giełda Papierów Wartościowych - reguły działania, witryny zawierające ceny akcji oraz przedmiot działalności

Giełda Papierów Wartościowych powołana jest przez skarb państwa. W tej spółce akcyjnej dokonuje się transakcji kupna-sprzedaży instrumentów finansowych, czyli papierów wartościowych i instrumentów pochodnych. Wszystkie informacje przekazywane przez GPW są uregulowane przepisami prawa.
Jak już wspomniano GPW stara się, aby dokładnie i przede wszystkim zgodnie z prawem udostępniać najistotniejsze wiadomości.


finanse
Wszystko musi być prowadzone tak, żeby każdy posiadacz akcji miał identyczny dostęp do danych. Jednakże nie tylko akcjonariusze mogą pobierać pobierania dostępnych informacji, ponieważ wszystko powinno się odbywać w ten sam sposób w stosunku do opinii publicznej. W związku z tym informacja jest równa dla wszystkich zainteresowanych. Ceny akcji udostępniane są więc na większości portali internetowych zajmujących się finansami. Dane (znajdź więcej) mogą być opóźnione o kwadrans. Najczęściej mamy możliwość obejrzenia kursu, zmian, obrotu i kursu minimalnego i maksymalnego. Tak samo jest w wypadku notowania spółek. Dane mogą być również opóźnione.

Możemy sprawdzić miano spółki, kursy ostatnimi czasy zawieranej transakcji, zamkniecie i otwarcie notowań, a także kursy minimalne i maksymalne oraz obroty. Należy wspomnieć, że dane - kliknij hiperłącze - są na bieżąco uaktualniane, z kolei wszelkie przerwy w notowaniach są zaznaczane na stronie GPW. Jak działa Giełda Papierów Wartościowych? Jest ona kierowana celem obrotu instrumentów finansowych, to znaczy papierów wartościowych i innych instrumentów pochodnych, w związku z tym cała działalność związana jest głównie z obrotem. Powinno się jednak wiedzieć, że GPW to nie tylko obrót. Przeprowadza także inne formy działalności, przykładowo edukacyjną, informacyjną i promocyjną. Tematem takich zadań jest rynek kapitałowy. Giełda ma za zadanie skupiać w jednym czasie oraz miejscu wszelkie ofert kupna i sprzedaży, to ona wyznacza kurs i przeprowadza transakcje. Organizuje również opcjonalne formy obrotu. Wszystkie transakcje przeprowadzane są podczas sesji giełdowych.


biznes
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Jak ustalane są kursy wspomnianych instrumentów finansowych? Podstawą są zlecenia kupna sprzedaży. Sporządzane są zlecenia z ich dyspozycją. Wszelkie etapy mają ściśle określone zasady. Giełda Papierów Wartościowych, jak niemalże wszystkie spółki akcyjne ma swoje cele, które stara się realizować i na których oparta jest jej obecna działalność. Przede wszystkim chodzi o to, aby atrakcyjność konkurencyjna krajowego rynku była na tyle duża, że pozwoliłaby na uczynienie, żeby to właśnie Warszawa była głównym miejscem finansowym w całej Europie Środkowo-Wschodniej.