Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Fototapety jako nowoczesna forma dekoracji wnętrza. Jakie są możliwości?

Chcemy zmienić wystrój sypialni, ale brak nam pomysłu jak to zrobić? Po pierwsze, trzeba ze spokojem podejść do tej kwestii. Ważne byśmy sami dobrze czuli się w tym miejscu, a opinia postronnych ludzi nie powinna być dla nas tak istotna. To pokój gościnny z reguły jest reprezentacyjną częścią domu, natomiast jeżeli chodzi o wystrój sypialni, to można trochę poeksperymentować. Może już od jakiegoś czasu mieliśmy w głowie jakiś dekoratorski pomysł, lecz średnio pasował on do klimatu salonu. Może warto zrealizować go teraz?

nowoczesna sypialnia
Author: Jason Graham
Source: http://www.flickr.com
Jednym z takich pomysłów są fototapety. Niestety, nie zawsze kojarzą się dobrze. Przypominają minione lata dziewięćdziesiąte, kiedy to przeżywały szczyt największej popularności. Wtedy natomiast były one dosyć podobne do siebie. Zazwyczaj zakrywały one w całości ścianę, przedstawiając jakąś sielską scenerię, najlepiej jakiś ładny widoczek, góry, jeziorko, las. Całość była dosyć kiczowata oraz niestety średnio pasowała do całego wystroju pomieszczenia. Dziś wygląda to już inaczej, jest mnóstwo dostępnych wzorów, motywów, typów materiału, że z pewnością znajdziemy te odpowiednie fototapety do sypialni przykładowo: tutaj dowiesz się więcej. Oprócz tego nie musimy zakrywać nią całej ściany. Rozmiary całkowicie zależą od naszej wizji. Można przykładowo zakryć nią obdrapane już drzwi starej szafy. Wtedy otrzymamy właściwie dwa w jednym, czyli odnowimy poniszczony mebel, a przy okazji ożywimy oraz zmienimy trochę pomieszczenie.

Jeśli istnieją jakiekolwiek nurtujące Cię zagadnienia na omawiany wątek, to wejdź na optymalne źródło, ono z pewnością Cię zaciekawi.

Identycznie sprawa wygląda z motywem. Nie jesteśmy już zmuszeni do użycia paru z góry narzuconych obrazków. Obecnie dostępnych wzorów mamy niesamowicie wiele. Oprócz tego jako wzór może posłużyć nawet zdjęcie, które zrobiliśmy sami. Wystarczy, iż jest ono w dobrej rozdzielczości, a firma zajmująca się wykonaniem tego rodzaju fototapet obrobi oraz powiększy odpowiednio zdjęcie do pożądanych rozmiarów. Ciekawym pomysłem mogą być na przykład punktowe motywy w paru miejscach, które razem utworzą ciekawą kompozycję.fototapeta w sypialni
Author: http://fixar.pl/
Source: http://fixar.pl/
Można też użyć fototapety jako swego rodzaju obrazów na ścianie. Wystarczy poszukać odpowiednią ilość ładnych zdjęć, które bardzo lubimy, lub też fotografii swojej rodziny. Powiększyć do odpowiednich rozmiarów. Przykleić na ścianę i domalować jakimś kolorem farby ramkę dookoła. Pomiędzy tymi zdjęciami-obrazami, możemy powiesić też te prawdziwe obrazki w ramkach. W taki sposób stworzymy przestrzenną galerię. Może okazać się ona znacznie ciekawsza aniżeli taka tradycyjna. Jak widać możliwości jest wiele, wszystko zależy tylko od naszej wyobraźni.