Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Dlaczego ledowe oświetlenie stało się tak popularne, jak wykorzystywane są ledowe taśmy.

Oświetlenie typu LED wdarło się przebojem do naszych mieszkań i domów, i wszystko wskazuje na to, że zostanie tam na znacznie dłużej. Zainteresowanie ledowymi źródłami światła bierze się z kilku rzeczy. Po pierwsze jest ono niesłychanie ekonomiczne.

Zwykłe
żarówka led
Author: theilr
Source: http://www.flickr.com
żarówki zdecydowaną większość energii przetwarzają na ciepło, a na samo świecenie idzie zaledwie niewielka część. Zupełnie inaczej proporcje te wyglądają w przypadków oświetlenia ledowego. Typowa żarówka led e27 o mocy kilku watów ta tyle samo światła, co zwykła żarówka o dużej mocy, więc różnice są naprawdę duże - ​. Jeżeli oprócz tego dołoży się znacznie dłuższą żywotność, nawet parę razy większą od żarówek tradycyjnych, to wychodzi na to, że ledy są bardzo ekonomiczne. Wprawdzie sporą grupa klientów może lekko przystopować cena, zaczynająca się od kilkunastu złotych, jednak po dokładnym obliczeniu wszystkich czynników okazuje się, że ledowe żarówki najbardziej się opłacają. Zresztą ostatnio ceny coraz bardziej spadają, co również w dużym stopniu wpływa na zainteresowanie nimi.Kolejnym plusem ledowego oświetlenia będzie to, że daje ono bardzo duże możliwości na aranżację. Same żarówki sprzedawane są w dużej ilości odmian, które się od siebie różnią barwą światła, przez co każdy będzie mógł kupić odpowiednią do swoich potrzeb.Ale dodatkowo coraz popularniejsze stają się ledowe taśmy, jakie można bardzo ciekawie wykorzystać. Taśmy LED złożone są z dużej liczby niedużych diod, umieszczonych w niewielkich odstępach od siebie, nierzadko w różnej kolorystyce. Jeśli się przyłączy do takiego paska transformator led dający zasilanie, to taśma będzie świecić na całej swojej długości - ​.

Jeśli zaintrygował Cię nasz wpis, to chcemy skierować Twoja uwagę na fakt, że pod następnym linkiem oczekuje na Ciebie ciekawe zagadnienie (http://radochygospochy.pl/meble-ogrodowe/kokony-ogrodowe).

Z tego typów taśm i pasków coraz częściej korzystają architekci, ponieważ dają one nieograniczone wprost możliwości na aranżacje. Można je naklejać na krawędzie ścian lub schody, dają wtedy delikatne oświetlenie które pomaga przy poruszaniu się w domu. Często też pojawiają się pod szafkami kuchennymi czy przy lustrach, ale w praktyce miejsc, gdzie tego typu taśmy mogą zostać wykorzystywane jest dużo więcej.