Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Dlaczego fototapety stały się tak bardzo popularnym materiałem do wykańczania wnętrz, opis najczęściej używanych ich rodzajów.

Fototapety są bardzo popularnym materiałem używanym do wykończenia naszych domów i mieszkań. Po pierwsze dają bardzo duże możliwości aranżacyjne, ponieważ można wydrukować na nich w zasadzie wszystko, co się zechce.


Tradycyjne tapety oferowane były w pewnej ilości wzorów i należało w sklepie wybierać pośród nich. W przypadku fototapet będzie całkowicie inaczej. Co prawda podkłady, na których się je robi i sposób klejenia są identyczne, to dzięki użyciu nowoczesnych drukarek nie ma żadnych ograniczeń co do motywów i wzorów kliknij tutaj.

Jeśli ciekawi Cię problematyka poruszana w niniejszym tekście, sprawdź pełną ofertę, a na pewno okaże się ona dla Ciebie godna uwagi.

Firmy oferujące fototapety na zamówienie posiadają przeważnie własny katalog, podzielony na kategorie tematyczne, z jakiego można coś ciekawego wybrać. Lecz nie będzie żadnych problemów, żeby też dostarczyć własne zdjęcie, wystarczy żeby tylko miało ono wystarczającą rozdzielczość. Przykładowo może to być kupiona w jednym z wielu serwisów fotografia, jaka będzie się podobać. Lecz przesłać również można zdjęcie, które wykonało się samodzielnie, przykładowo z członkami najbliższej rodziny.
fototapety na zamówienie
Author: Fondital S.p.A.
Source: Fondital S.p.A.


pomiar temperatury
Source: pixabay.com


Fototapety będą również dawać tak duże możliwości na aranżację, że tak naprawdę nadają się do wszystkich pomieszczeń. W przypadku łazienek i kuchni ważne jest jednak, żeby posiadały one odpowiednią odporność na wodę, gdyż w tych miejscach raczej się nie uniknie nawet przypadkowego zachlapania warto wejść na stronę . Dlatego też zalecane są tu podkłady wykonane z winylu, jeśli się je dobrze naklei, to w sumie nawet lanie wody po nich bezpośrednio niewiele im zrobi. Z kolei w pokojach i przedpokojach bez problemów można nakleić inne rodzaje fototapet. Tanie i bardzo chętnie wybierane przez klientów są podkłady z papieru. Lecz przy nich niezbędne będzie, żeby wyrównać odpowiednio ściany, ponieważ widać będzie pod nimi każdą nierówność.


Takiej wady mieć nie będą trochę droższe podkłady lateksowe, które są bardzo często wykorzystywane na fototapety do sypialni. Dzięki warstwie cienkiej pianki znacznie lepiej maskują wszelkie niedoskonałości ściany, a jednocześnie wydrukowane na nich motywy znacznie ładniej wyglądają.