Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Czy warto zostać agentem ubezpieczeniowym

Praca agenta polega na bezustannym kontakcie z ludźmi, przeprowadzaniu setek połączeń, załatwianiu spotkań i ciągłych negocjacjach. Dlatego bardzo ważne w zawodzie agenta ubezpieczeniowego są osobowościowe predyspozycje. W tymże zawodzie dobrze realizują się ludzie komunikatywni, prostolinijni, wzbudzający ufność, umiejący słuchać pragnień swoich klientów jak też będący prawdziwymi erudytami. Czas pracy jest nienormowany, w związku z tym w tym zawodzie powinni wykonywać pracę faktycznie ludzie z pasją niebojący się wyzwań oraz spotkań z klientami w bardzo wczesnych albo bardzo późnych godzinach dnia.


praca agenta ubezpieczeniowego
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com
Na czym polega praca agenta ubezpieczeniowego? Agentów możemy podzielić na 2 grupy: agenci pełnomocnicy – to oni mają moc sprawczą a także faktycznie podpisują dokumenty oraz agenci pośrednicy, jacy na ogół spotykają się z klientami, przedstawiają propozycje jednakże przez brak licencji nie posiadają prawa do podpisywania układów z klientem - w końcu się dowiedziałem, na czym polega praca agenta ubezpieczeniowego. Agenci po założeniu firmy zgłaszają się do wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego w celu odbycia szkolenia na agenta ubezpieczeniowego sfinalizowanego egzaminem i podpisania umowy o współpracy.

Częstokroć towarzystwa ubezpieczeniowe działają przez sieć multiagencji oraz zazwyczaj tam odsyłają indywidualnych agentów chcących działać dla konkretnego zakładu ubezpieczeń. Co ważne, to podpisując umowę z multiagencją zgadzamy się pracować jedynie dla jednego zakładu ubezpieczeń. Jednakże z drugiej strony multiagencja przejmuje całą odpowiedzialność cywilną za agenta , z jakim współpracuje. Oznacza to, że agent nie musi ponosić kosztu obligatoryjnego ubezpieczenia OC, jakie musi wykupić każdy agent (chciałbym się zapisać na szkolenia na agenta ubezpieczeniowego), planujący podjąć kooperację z więcej niż jednym zakładem aktuarialnym.

Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł to kliknij w odsyłacz do strony, który przeniesie Cię do strony, gdzie zdobędziesz interesujące informacje na omawiany temat.

Minusem tego wyjścia jest to, że multiagencje najczęściej nakładają na swych agentów cele sprzedażowe i gdy nie będziemy ich osiągać to multiagencja może błyskawicznie rozwiązać z nami umowę.


pieniądze
Author: Vsevolod Knyazev
Source: http://www.flickr.com
Uposażenie stanowi przede wszystkim prowizja, która naliczana jest od każdej umowy osobno. Agent jest nastawiony na ubezpieczenie (ubezpieczenia komunikacyjne wrocław) jak najogromniejszej ilości osób, aby otrzymać wysoką prowizję. Agent zarabia także na swych zwierzchników towarzystwa ubezpieczeniowego, z jakiego ramienia działa. To procent zysku z parafowanej umowy.