Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Czy łatwo zostać agentem ubezpieczeniowym? Czy będzie to zajęcie dla każdego? Jakie formalności nas czekają?

Prowadzenie własnej agencji reklamowej to dla wielu osób dobry sposób na biznes. Przynajmniej świadczy o tym spora ilość tego typu firm na rynku. Wiadomo, że wszystko wygląda ładnie z zewnątrz, natomiast jak jest faktycznie? Czy wszyscy nadają się do tej pracy? Jak stać się agentem ubezpieczeniowym?


Należy najpierw wiedzieć, że nie każdy może otworzyć działalność w takiej branży. Jest tak, ponieważ agentem ubezpieczeniowym może zostać osoba, która posiada choćby średnie wykształcenie. Oprócz tego osoba taka powinna posiadać zdolność do przeprowadzania czynności prawnych jak również nie może to być ktoś po przebytej karze za umyślne przestępstwa. Szkolenie na agenta ubezpieczeniowego jest tutaj rzeczą konieczną. Więcej informacji: Kurs ten zakończony jest egzaminem, po jakim osoba taka otrzymuje licencję KNF, dzięki której może w zgodzie z prawem wykonywać ten zawód.
agent w pracy
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu

Takie szkolenia z reguły robią towarzystwa ubezpieczeniowe, z którymi taka osoba chciałaby podpisać umowę o współpracy.

Czy w kontekście omawianej tematyki masz więcej pytań? (http://www.banery-druk.net/banery-reklamowe-krakow) Jeśli tak, kliknij ten odnośnik - to nie może za żadne skarby umknąć Twojej uwadze.

To taka firma powinna doskonale wyszkolić tych, którzy zamierzają sprzedawać ich produkty. Dlatego właśnie często takie kursy są darmowe. Należy wiedzieć natomiast, że trwają one trochę, bo są dwuetapowe. Pierwszy etap jest szkoleniem ogólnym, jakie zajmuje 152 godziny. Następny etap to szkolenie uzupełniające i trwa godzin 48. Dotyczy już konkretnie produktów firmy, z którą podpiszemy przyszłą umowę.
kurs na sali szkoleniowej
Author: Sterling College
Source: http://www.flickr.com
Przez zdany egzamin przyszły agent jest wpisany w rejestr agentów ubezpieczeniowych. Wniosek o przyznanie licencji składa się poprzez konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe. Dopiero po uzyskaniu informacji zwrotnej odnośnie wpisu, agent będzie mógł rozpocząć prowadzenie swojej działalności.


Jak widać jest trochę załatwiania spraw z samym otrzymaniem licencji. Trzeba również wiedzieć, iż jeśli chcemy figurować jako agent ubezpieczeniowy praca taka wymaga konkretnych cech charakteru. Musimy wykazać się odpowiedzialnością, solidnością, trzeba mieć łatwość nawiązywania kontaktu z ludźmi i być niezwykle komunikatywnym. Źródło i niezbędne informacje: jak wygląda praca agenta ubezpieczeniowego. Dobrze w związku z tym zastanowić się czy rzeczywiście jest to zajęcie dla nas. Nie można zapomnieć o tym, że oprócz tego, że sporo czasu zajmie wyrobienie samej licencji, to oprócz tego całą masa formalności czeka nas przy zakładaniu firmy.https://malowanielinii.com/technologia/farby/ farby do malowania liniiIstotną informacją jest też system prowizyjny jeśli chodzi o zarobek, czyli to od nas zależy właściwie ile zarobimy, a co się z tym wiąże trzeba brać pod uwagę nienormowany czas pracy. Jeżeli to wszystko nie jest dla nas problemem, to śmiało możemy zostać agentem ubezpieczeniowym.