Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Budowa osiedla nad morzem - istota kupowania przez deweloperów

Zakup nowego mieszkania zawsze oznacza sporo emocji i stresu. Nie dziwne, przecież to jedna, o ile nie najpoważniejsza, inwestycja w życiu, od której zależą dalsze losy. Jakie nawyki towarzyszą kupowaniu nowego mieszkania, zleconego do budowy przez pośrednika mieszkaniowego? Na co przyszli mieszkańcy miast nadmorskich powinni zwrócić uwagę przy odbieraniu domu od dewelopera?


deweloper
Author: Metropolitan Transportation Authority of the State of New York
Source: http://www.flickr.com
Chociaż transakcja i odebranie gotowego mieszkania jest dla wprowadzających się kwestią trudną, nie mniejsze oczekiwania i presja ciążą na naczelnym nadzorcy tego projektu. Deweloper to człowiek instytucja - zwierzchnik kilkunastu podwykonawców, od projektanta przez wykończeniowca do negocjatora cen lokum i prawnika, sprawdzającego zgodność budowy z obowiązującym prawem. Jego zawód polega na sukcesywnym finalizowaniu inwestycji oraz sprzedawaniu zbudowanego mienia nowym najemcom. Wysoką rolę w pertraktacjach z pośrednikami odgrywa marketing. Wchodząc w poważne rozmowy o mieszkaniu z pośrednikiem nieruchomości możemy oczekiwać ciągłego wyliczania zalet lokalizacji, materiałów, z których wykończono budowę, zapatrywań na dalszy remont itp.


Przy założeniu, że kupujący mają pewne środki na zakup mieszkania pozostaje wybór lokalizacji.
deweloper
Author: Maciek Lulko
Source: http://www.flickr.com
Oczywistym miejscem poszukiwania deweloperów jest internet, klikając interesujące nas firmy znajdziemy specjalistów oraz miejsca, gdzie już prowadzone są prace budowlane. Można też wybrać się na targi nieruchomości, gdzie z pewnością dowiemy się wiele pożytecznego od firm inwestujących w nowe mieszkania. Pośpiech i gorączkowe poszukiwanie nie są zatem wskazane, lepiej posiadać pewność, że deweloper Gdańsk, którego chcemy znaleźć, będzie osobą godną zaufania, rzetelną i z profesjonalnym zespołem podwykonawców.

Wydaje się, że im więcej przyszli lokatorzy wiedzą wcześniej, tym ryzyko nietrafionej inwestycji (np. w system ogrzewania, czy gabaryty tarasu) jest mniejsze. Nie jest to prawda - skuteczny i potrafiący pomóc deweloper poleci nam alternatywne rozwiązania przy wykańczaniu lub w prawie, które nie muszą oznaczać wyłącznie dopłaty do interesu. To właśnie takich sposobów, spotykanych niejednokrotnie przy dogrywaniu umów przedwstępnych, klienci obawiają się najbardziej.