Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Atrakcyjne używanie światła LED - sprawdź, gdzie się to przyda

Znaczącym aspektem przy wyborze źródła światła jest bezpieczeństwo. Oświetlenie LED nie rozgrzewa się nawet po bardzo długim okresie świecenia. Kluczową zaletą światła LED jest jego energooszczędny i ekologiczny zakres. LED w odróżnieniu do żarówek tradycyjnych nie zawierają rtęci, dodatkowo, dzięki nim zdołamy w dużym stopniu obniżyć rachunki za zużycie energii elektrycznej. Dużą zaletą oświetlenia LED jest duży asortyment barw światła. Nie ma potrzeby aplikowania specjalnych filtrów, ażeby uzyskać wyselekcjonowaną barwę. Kolor świecenia jest zależny od materiału, z jakiego wykonany jest półprzewodnik. Ponieważ światło emitowane przez diodę LED posiada niezwykle mały obręb promieniowania, jego barwa jest niezwykle nasycona.


led
Author: Paolo Tonon
Source: http://www.flickr.com
Profile do taśm LED stosowane są do tworzenia estetycznego liniowego światła, stosującego taśmy LED jako źródło światła.

Równie emocjonujące materiały znajdują się w pokrewnym serwisie. Jeśli chcesz je poznać - zobacz pod linkiem wycieraczki do butów, który jest tu!

Wielorakość profili, także osłonek, ich kształtów i rozmiarów, oraz elementów montażowych, pozwala na formowanie schludnych opraw oświetleniowych o przeróżnej funkcjonalności. Do produkcji profili używane jest wysokogatunkowe aluminium, albo tworzywo MDF. Kompatybilne osłonki do profili chronią diody przed przenikaniem brudu, kurzu i wilgoci. Mleczne osłonki decentralizują blask, tworząc efekt rozproszonego liniowego oświetlenia, natomiast osłonki koncentrujące, w zestawieniu z odpowiednim profilem, umożliwiają dopasowanie kąta świecenia do potrzeb oświetleniowych.


Profile aluminiowe LED to znakomite wyjście podczas przygotowywania oświetlenia LED, albo aranżacji świetlnych z zagospodarowaniem taśm LED, albo modułów LED. Profil aluminiowy stosuje się jako wykończenie i nadanie specjalnej estetyki instalacji oświetleniowej, do podniesienia stopnia zabezpieczenia ulokowanej w nim taśmy LED, także do celowego odprowadzania ciepła wysyłanego przez taśmy. Odprowadzanie ciepła jest najistotniejszą kwestią przy montowaniu profili, ze względu na niebezpieczeństwo pożarowe. Jest duży wachlarz profili. Profile led powierzchniowe, profile wpustowe, profile aluminiowe do ścianek szklanych szczelne, kanciaste, do szkła, także profile na schody i na sufit.