Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Żaluzje występują w różnych modelach

W większości okien mieści się coś co chroni wnętrze przed słońcem

W ciągu dnia firanki chronią nasze wnętrze przed osobami z zewnątrz oraz mamy gwarancję, że nikt nie widzi co robimy w danym pokoju. Mimo wszystko jeżeli świeci słońce, albo przychodzi noc, kiedy powinniśmy włączyć światło, to same firany nie zagwarantują takiej ochrony jak byśmy chcieli.
żaluzje
Author: Franc Gardiner
Source: Franc Gardiner
Przez to właśnie ludzie od bardzo dawna szukają najlepszych rozwiązań, które pozwolą im na zasłonięcie okna, tak by nic nie dało się zobaczyć. Sporo lat temu modne okazały się przeróżnego typu zasłony, jedne lekkie i prześwitujące, inne masywne oraz ciężkie, że nic nie było zza nich widać. Jednak przesuwanie ich z boku na środek oraz z powrotem powodowało wiele hałasu, a nie zawsze dało się je tak ustawić, aby zupełnie nic nie było przez nie widać, poza tym nawet minimalny ruch sprawiał, że się ruszały i wszystko odkrywały. Przez to ludzie nie przestawali szukać czegoś wspanialszego.Co chwilę oferowane były inne żaluzje

Skoro nie zasłony, to ludzie przyszli do zdania, że potrzeba czegoś, co będzie zasłaniało tylko szybę i tak pojawiły się żaluzje harmonijkowe, które zazwyczaj były metalowe oraz które umieszczało się pomiędzy dwie szyby. Niestety miały one taką wadę, że nawet kiedy były odsłonięte, to i tak było je widać w oknie, bo nie udało się ich unieść do góry. Później do wyboru posiadaliśmy jeszcze taką żaluzję papierową, którą już się podnosiło oraz tworzyła harmonijkę, lecz co istotniejsze z biegiem lat była udoskonalona i dało się ją podnieść tak, że osłonięta była jedynie górna część okna, albo tak spuścić, że zasłonięty okazywał się dół, a góra odsłonięta. Pojawiły się potem rolety materiałowe, które umieszcza się na wewnętrzną część okna i spuszcza się na całej długości, a również takie zakładane na zewnątrz zrobione z PCV, które wspaniale osłaniają nas od świata. Z upływem lat pojawiły się również takie żaluzje, które mają szansę być zastosowane jako firanki, a kiedy ktoś chce czegoś więcej, to może wybrać takie zrobione z bambusa, wszystko to po to, by ludzie mogli osłaniać okna (zobacz montaż okien w Łagiewnikach) w taki sposób jak im najbardziej to odpowiada.


Możemy tu przebierać w różnorakich ofertach

Warto się zastanowić, który rodzaj żaluzji będzie dla nas tym odpowiednim.

Bardzo nam miło, że nasz tekst wywarł na Tobie pozytywne wrażenie. Chcemy zachęcić Cię do następnej strony - tam można zobaczyć również (http://ilustris.pl/kartki-dla-ciebie,2,8439) inne wątki.

Kiedy chcemy poznać różnice między nimi, to warto udać się do producenta i tam na miejscu zobaczyć, jak każde z nich są kierowane oraz jaki rezultat dają po zasłonięciu i odsłonięciu, jedynie wówczas będziemy mogli dokładnie wiedzieć, które z nich naprawdę nam pasują.