Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2396 of /var/www/vhosts/02designs.com/includes/menu.inc).

Święta Wielkiej Nocy jako wyjątkowy czas w roku. Jak sprawić by świąteczny nastrój zagościł w mieszkaniu?

Czas Wielkanocy to taki okres gdy chcemy wnieść jak najwięcej świątecznego klimatu do naszego mieszkania. Chcemy żeby był to czas wyjątkowy oraz różnił się całkiem od zwykłych dni, których mamy pod dostatkiem na co dzień. Staramy się by spędzić te momenty w jak największym gronie rodziny. W jaki sposób zatem zrobić świąteczny klimat w naszym domu?

koszyczek wielkanocny
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Wielkanoc to święto, które przypada na początek okresu wiosennego. Z tego powodu prócz typowo wielkanocnych ozdób jak jaja, kurczaki albo palmy, używa się także sporo kwiatów, wiosennych barw i wszystkiego co z wiosną się kojarzy. Wiele ludzi przygotowuje różne ozdoby osobiście. Choćby w sieci znajdziemy dużo gotowych pomysłów na ozdoby świąteczne diy. Jest tego naprawdę dużo- zobacz co znalazłem. Od łatwych stroików zrobionych z gałązek nazrywanych w parku, ułożonych w wazonie, jakie wypuszczają ładne, młodziutkie, zielone pąki. Tego typu gałązki możemy jeszcze przyozdobić pisankami przygotowanymi własnoręcznie z wydmuszek czy kolorowymi kokardkami. Istnieją też ozdoby dla już bardziej wprawnych ludzi, gdzie zdolności manualne są już konieczne. Pomysłów jest bardzo dużo. Możemy na przykład wyrzeźbić osobiście baranka albo kurczaka z drewna lub z innego surowca i pomalować na różne kolory. Ładnie wyglądają stroiki różnego typu z użyciem bazi i świeżych kwiatów.Udekorowanie mieszkania to jedna sprawa, natomiast zrobienia dobrego świątecznego jedzenia to następna rzecz. Wielkanocne potrawy mają specjalne miejsce na świątecznym stole.wielkanocny stół, potrawy wielkanocne
Author: Dekoria.pl
Source: Dekoria.pl
Po długim czasie postu przygotowuje się spore ilości mięs, pasztetów, jajek z różnego rodzaju nadzieniami oraz wiele różnych rodzajów treściwych rzeczy, właśnie po to by taki czas postu szybko sobie zrekompensować. Nie brakuje również pysznych słodkości. Jest duża ilość przepisów na pyszne mazurki czy babki wielkanocne, jakie są typowymi wypiekami wielkanocnymi- inne ciekawe porady. Tak na dobrą sprawę jedzenie na Wielkanoc to bardzo ważna część tradycyjnych obchodów, z jaką bardzo mocno związani są ludzie w naszym kraju. Wspólne przyrządzanie potraw na Wielkanoc to jakby rytuał, który zbliża do siebie. Jest możliwość w tym czasie spokojnie porozmawiać i nadrobić chociaż w jakiejś części czas spędzony osobno.

Wejdź do naszego portalu i kontynuuj poszukiwania interesujących artykułów. Jest ich tam sporo i wszystkie opracowaliśmy z myślą o Was.

Właśnie także z tego względu świąteczne potrawy mają taką wyjątkową moc. To przecież przy świątecznym stole wzmacniamy też więzy rodzinne.